לחצו להתקשרות:

עלויות משכנתא נוספות

רבים מאלה המתכוונים לקחת משכנתא חדשה לרכישת דירה, רואים במשכנתא עצמה את האינדיקציה היחידה לחישוב עלות המשכנתא. אילו עלויות משכנתא נוספות כדאי לקחת בחשבון? כיצד ניתן להתמודד עם עלות משכנתא חוץ בנקאית נוספת למשכנתא? מהי בדיקת מבנה ומה החשיבות שלה? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות המובאות לעיל בהרחבה.

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך בהשגת הלוואת משכנתא בהתאמה ליכולות ולצרכים שלהם. התאמת משכנתא ליכולות ולצרכים של הלווים דורשת מיומנות, הכרת שוק המשכנתאות ויכולת לנצל הזדמנויות במהירות לטובל הלקוח.

אם יש בכוונתכם לרכוש דירה חדשה באמצעות משכנתא ואם אתם מעוניינים לקחת משכנתא במכסימום תוצאות ובמינימום הוצאות – זה המקום עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות בטופס המיועד לכך באתר, לחילופין, ניתן ליצור קשר באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. יועצת או יועץ פיננסי יצרו אתכם קשר בהקדם. המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים מאד. צרו קשר כעת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הוצאות עבור משכנתא חוץ בנקאית

נטילת משכנתא חוץ בנקאית או אחרת, כרוכה בעלויות ישירות ועקיפות. עם העלויות הישירות ניתן למנות ריבית משכנתא חוץ בנקאית והצמדה למדד כל שהוא, אם ישנה כזאת. העלויות הישירות של המשכנתא הן גבוהות מאד. לפיכך, הדבר הנכון ביותר לעשות הינו לעבד תמהיל משכנתא אופטימלי, שיסייע ללווים לחסוך אלפים רבים של שקלים. החיסכון הזה יבוא לידי ביטוי לאורך כל חיי המשכנתא

אבל העלויות שהוזכרו לעיל אינן עלויות המשכנתא היחידות. בנוסף להן, קיימות עלויות נוספות בדרך להלוואה. בשורות הבאות נפרט את החלק הארי מביניהן. להלן סקירה קצרה של עלויות משכנתא חוץ בנקאית הנוספות על עלויות המשכנתא הרגילות והצפויות:

דמי פתיחת תיק

דמי פתיחת תיק נועדו לכסות את ההוצאות בגין הטיפול בתיק המשכנתא של הלקוח. ההוצאות הללו נובעות מהזמן המוקדש לפתיחת התיק. בדיקה יסודית של הלקוחות, קביעת רמת המשכנתא שהם יוכלו לקבל ופעולות נוספות בתיק. דמי פתיחת התיק עשויים לנוע מסכום של כמה מאות שקלים, ועד לסכום של כמה אלפי שקלים. גם הבנקים וגם חברות וגופים חוץ בנקאיים המעניקים הלוואת משכנתא, גובים דמי פתיחת תיק. ככל שהליך נטילת המשכנתא ייראה מסובך יותר בתחילת הדרך, כך דמי פתיחת תיק יהיו גבוהים יותר.

שכר טרחת עורך דין

שכר טרחת עורך דין ינוע בדרך כלל בטווח שבין 0.5% לבין 2%  מערך הנכס. עורך הדין מייצג את האינטרסים של הרוכשים, ואחראי על ביצוע פעולות מסוימות: בדיקת הרישום בטאבו לפני סגירת עסקת הרכישה,  בדיקה של הנכס ברשות המקומית ועוד. לאחר הרכישה, עורך הדין אחראי לרשום את הנכס בטאבו על שם הרוכשים. בנוסף, הוא אחראי לבדוק שהערת האזהרה לטובת הבנק או הגוף שהעניק את המשכנתא, נרשמה כדין. שכר הטרחה של עורך הדין איננו כולל  תשלומים שונים המתבצעים באמצעותו. אלה נגבים בנפרד מרוכשי הנכס.

מס רכישה לדירה

מעת לעת מעדכן משרד האוצר את מס הרכישה שישולם עבור נכסי נדל"ן שונים. אין מדובר בהעלאת אחוז מס הרכישה. אחוז המס תלוי בשווי הנכס. תמורת בתים ודירות ששוויים מתחת לערך המינימום שנקבע, לא משולם מס רכישה כלל. בעבור נכסים יקרים יותר, ינוע מס הרכישה מגובה של 3.5% ממחיר הנכס, ועד לגובה של 20% ממחירו. עבור רכישת דירה שנייה, משולם מס רכישה בכל מקרה.

שכר טרחת שמאי

על מנת לקבל הערכה מדויקת של שווי הדירה המיועדת לרכישה, שולח הבנק שמאי מטעמו לבדיקת הנכס. קביעת השמאי חשובה, כיון שאל פי הקביעה הזאת יקבע הבנק את גובה המשכנתא. הבנק אמנם שולח את השמאי, אבל הרוכשים הפוטנציאליים משלמים את שכרו.מדובר בסכומים משתנים, בעשויים לנוע החל מאלף ₪ והלאה. בתום בחינת ערך הדירה, יספק השמאי דו"ח הערכה על פי דרישת הבנק.

משכנתא חדשה, משכנתא לרכישת בית חדש, משכנתא לדירה חדשה
משכנתא חדשה
משכנתא אופטימלית 2015, משכנתא אופטימלית
משכנתא אופטימלית
השלמת משכנתא, משכנתא משלימה
משכנתא משלימה
סוגים של משכנתא, סוגי הלוואה למשכנתא קיימים
סוגי משכנתא קיימים
משכנתא הוראו בנק ישראל, הוראות הבנק המרכזי בנושא משכנתא
הוראות בנק ישראל
משכנתא בלי הון, משכנתא בלא הון עצמי
ללא הון עצמי

טיפ חשוב: כדאי, ואפילו רצוי, לקבל הערכת שמאי בלתי תלויה לפני סגירת עסקת הרכישה. המטרה של ההערכה הזאת היא למנוע מצב שבו נחתם הסכם, אבל הערכת השמאי קטנה מדי. במצב הזה, עלול סכום המשכנתא שיקבלו הקונים להיות קטן מדיי, מה שיכשיל את עסקת הרכישה. אבל אם העסקה נחתמה קודם קבלת ההערכה כאמור, עלולים הרוכשים לשלם קנס נכבד למדיי תמורת היציאה מהעסקה. מדובר בהוצאה שהיא לכאורה מיותרת, אבל עשויה לחסוך ממון רב.

דמי תיווך

אם הקשר בין המוכרים לקונים התבצע באמצעות מתווך, יש לשלם לו שכר טרחה. מדובר בסכום שווה ערך לשני אחוזים מערך הנכס.

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח החיים קרוי בשפה העממית "ביטוח משכנתא". מדובר בפוליסת ביטוח חיים וביטוח מבנה, המבטיחה תשלום פרמיה בגובה ערך הנכס במקרה של פטירה בטרם עת של אחד מנוטלי המשכנתא. ביטוח המשכנתא מחליף למעשה את הערבים, שלעיתים קרובות מדיי התגלו כבלתי אמינים בעת הצורך.  

ייעוץ משכנתא איכותי

ייעוץ משכנתא איכותי עשוי לסייע לרוכשים לחסוך אלפים רבים של שקלים. ראשית, יועץ המשכנתא אמור למצוא בשביל הרוכשים את המשכנתא המתאימה והטובה ביותר לצרכים שלהם. שנית, היועץ עשוי למצוא פגמים מהותיים בעסקה ולדרוש תיקון שלהם. נכון לכתיבת שורות אלה, תחום ייעוץ המשכנתא הוא תחום מתפתח ורבים מנוטלי המשכנתא נעזרים ביועץ משכנתא איכותי.

בדק בית לפני נטילת משכנתא

לפני הכניסה לדירה, ההמלצה החד משמעית היא לבצע בדיקת מבנה יסודית. זאת, באמצעות מומחה לדבר. בדיקה פשוטה תגלה נזילות, קירות לא יציבים, אריחים בלתי יציבים  וליקויים באינסטלציה. עלות בדק הבית היא נמוכה יחסית לתועלת שבה – חשיפת הליקויים בבית וקבלת המלצה באשר לצורת הטיפול בהם.

אם אתם מצויים לפני רכישת בית חדש ויש לכם עניין לסיים את העסקה במהירות האפשרית, זה המקום עבורכם. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר גם בטלפון, בשעות העבודה הרגילות. היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית יצרו אתכם קשר בתוך זמן קצר. היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית יעניקו לכם ייעוץ פיננסי ויסייעו לכם לסיים את עסקת הרכישה המדוברת במינימום הוצאות ובמקסימום תוצאות. צרו קשר כעת.