לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

אפשרויות משכנתא מסחרית

משכנתא מסחרית אופטימלית הינה הלוואת משכנתא לרכישת נכס מסחרי מניב. מה ההבדל בין משכנתא מסחרית למשכנתא לרכישת דירה למגורים? כיצד ניתן לאמוד את הכדאיות של נטילת משכנתא מסחרית לעסק? אילו גופים פיננסיים מעניקים משכנתאות לעסקים? המאמר שלפנינו עוסק בסוגיות הללו, בהקשר הרחב של השקעה בנכסים מניבים.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לבעלי עסקים המעוניינים בכך, בהשגת משכנתא מסחרית בהתאמה למטרות העסק מחד וליכולות הפיננסיות שלו מאידך.

אם יש לך צורך במימון לרכישת נכס מסחרי מניב, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה. יועצת מקצועית או יועץ פיננסי של המקור למשכנתא אופטימלית יחזו אתיך בהקדם. הם יסייעו לך בהשגת הלוואת חוץ בנקאית למשכנתא, או הלוואה אחרת. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם בכתיבת תכנית עסקית שתסייע לך להעלות את העסק שלך לשלב כלכלי חדש.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

משכנתא מסחרית והגדלת הרווחים

משכנתא מסחרית נועדה, בראש וראשונה, להגדיל את הרווחיות של העסק. משמעות העניין היא שהנכס שנרכש חייב להניב תשואה עבור העסק. בדרך כלל מדובר בנכס מסחרי מניב, או שיש לו פטנציאל גבוה. זאת, אם מדובר במבנה חדש שעדיין אין לו היסטוריה של פעילות מסחרית.

עם הנכסים מהסוג הזה ניתן למנות בנייני משרדים, כולם או חלקם, מגרשים, חנויות ואפילו דירות להשכרה. המכנה המשותף בין על אלה הוא שהחזרי ההלוואה מהנכסים הללו ימומנו, בדרך כלל, מהתמורה עבור ההשכרה שלהם.

ברכישת דירת מגורים באמצעות משכנתא חוץ בנקאית או בנקאית, אחד מהנתונים החשובים שנלקחים בחשבון הוא גובה ההכנסה החודשית של נוטלי המשכנתא. הדבר הגיוני, בהתחשב בעובדה שהכנסתם של הרוכשים היא המקור היחיד לגביית החזרי המשכנתא. הנחיות בנק ישראל בכל הנוגע למתן משכנתאות נוגעת להכנסה הקבועה של הרוכשים, לגובה המשכנתא יחסית למחיר הבית או הדירה ולמקורות המימון של חלק הרוכש בעסקת הרכישה.

פרמטרים למשכנתא מסחרית אופטימלית

בנטילת משכנתא מסחרית לרכישת נכס מניב, ישנה התייחסות למספר פרמטרים חשובים:

ערך הנכס

ערך הנכס המניב, הן לצורך המכירה והן  להבטחת ההלוואה. ערך הנכס נקבע על ידי שמאי מקצועי, בדיוק כפי שערך הבית או הדירה נקבע לצורך משכנתא חדשה.

תשואה על הנכס

בדיקת התשואה של הנכס או תזרים המזומנים שלו, מהווה נדבך חשוב בדרך לקבלת ההחלטה על אישור המשכנתא המסחרית לרכישתו. אף שאין קביעה ברורה באשר לתשואה יחסית לערך הנכס, הרי שתשואה מקובלת על ההשקעה יכולה להיות 5% לשנה ומעלה. חישוב התשואה הוא כדלקמן: ההכנסות מהשכרת הדירה לשנה, חלקי הסכום שהושקע ברכישת הנכס. (מדובר בכל הסכום, הן ההשקעה של בעל הנכס והן המשכנתא המסחרית).

לדוגמא: נכס שההשקעה בו הייתה 1,000,000, והשכירות החודשית שלו הינה 5,000 ₪ לחודש, קרי 60,000 ₪ לשנה. אם נחלק 60,000 ₪ במיליון, התוצאה תהיה 6 – משמע תשואה של 6% על ההשקעה לשנה. מובן שסכום ההשקעה חייב לכלול מרכיבים שונים – סכום הרכישה, הסכום שהושקע בשיפוצים והתאמת הנכס להשכרה וכן תשלומים נוספים.

גובה המשכנתא

ברכישת דירה למגורים באמצעות משכנתא חוץ בנקאית או משכנתא בנקאית, גובה המשכנתא המרבי עומד על 75% מערך הנכס. הגובה של משכנתא מסחרית, לעומת זאת, לא חייב להיות מוגבל. אם מדובר בנכס איכותי שהתשואה הצפויה שלו היא גבוהה, הסיכוי לקבלת משכנתא מסחרית גבוהה הוא גדול. אם, לעומת זאת, מדובר בנכס פחות איכותי, הן מבחינת המיקום והן מבחינת התשואה הצפויה, הרי שהנכונות של בנקים ושל גופים חוץ בנקאיים שונים להענקת משכנתא עלולה לרדת מאד.

יציבות פיננסית עסקית

חלק מהבדיקות המבוצעות לצורך הענקת משכנתא עסקית מסחרית, הינה בדיקת היציבות הפיננסית של העסק. הכוונה של בדיקת כזאת הינה לוודא שהעסק יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה גם במקרה שבו לא תהיינה הכנסות מהשכרת הנכס.

שקלול של כל הפרמטרים כנזכר לעיל, מאפשר הסקת מסקנה באשר להענקת המשכנתא המסחרית לעסק.

תנאי המשכנתא המסחרית

תנאי המשכנתא המסחרית נתונים למשא ומתן יותר מאשר משכנתא לרכישת בית למגורים. להלן סקירה קצרה של משכנתאות לרכישת נכס מסחרי:

ריבית משכנתא מסחרית

הריביות על משכנתא מסחרית הן גבוהות יחסית לריבית על רכישת נכס למגורים. הריבית מגלמת את הסיכון בהענקת המשכנתא. כשמדובר בהלוואה מסחרית לרכישת נכס, הסיכון הוא יחסית גבוה. זאת, כיון שעסק חשוף לבעיות כלכליות ופיננסיות יותר מאשר אדם פרטי או משפחה שנטלה משכנתא לבית חדש.

פרישת המשכנתא

בדרך כלל, ניתן לפרוש משכנתא לצורך רכישת נכס מסחרי על פני עשרים שנה. זאת, אף שאין מניעה להאריך את חיי המשכנתא. עשרים שנה הן די והותר זמן על מנת להחזיר את ההלוואה. אם לוקחים בחשבון את התשואה השנתית על הנכס. כפי שהוזכר לעיל, תשואה של 5% לשנה היא מקובלת, מה שמעמיד את אורך חיי המשכנתא על 20 שנה.

תנאי המשכנתא

כאן יש מקום למשא ומתן בין בעלי העסק לבין הגוף שממנו נוטלים את המשכנתא. באפן בסיסי, האפשרויות דומות לאלה העומדות בפני מי שנוטלים משכנתא לרכישת בית מגורים. המדובר בריבית קבועה או משתנה, בהצמדה למדד או במשכנתא לא צמודה. גם כאן ניתן לבחור תמהיל משכנתא אופטימלי המשקלל את הסיכונים הפיננסיים מול גובה ההחזר החודשי.

BDI לא תקין
בי די אי שלילי
ללא הון עצמי
משכנתא הפוכה
משכורת נמוכה של בני הזוג
הכנסות נמוכות
הוצל"פ
הוצאה לפועל
מוגבלים בחשבון בבנק
מוגבלים בחשבון
המחאות חוזרות
שקים שחזרו

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות עסקיים המעוניינים בכך בהשגת משכנתא אופטימלית לרכישת הנכס המסחרי החדש. המשכנתא תהיה מותאמת לרוכשים, הן מבחינת יכולת ההחזר והן מבחינת תנאי המשכנתא. כמו כן, ישנה התחשבות בדרישות ייחודיות של העסק, אם ישנן כאלה.

המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ וסייעו כבר למספר גדול של לקוחות פרטיים ועסקיים ברכישת הנכס החדש שלהם. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות הפעילות. נציגים מטעמנו יצרו אתכם קשר וילוו אתכם לכל אורך התהליך, עד לסגירת עסקת הרכישה.