לחצו להתקשרות:

מדריך משכנתא והמסמכים הדרושים

עבור מי שנוטל משכנתא מדריך משכנתא מסייע בליקוט והכנת המסמכים הנדרשים. המומחים של המקור למשכנתא אופטימאלית יסייעו לך בבדיקת המסכים המצורפים לתיק המשכנתא, ויעזרו לך למצוא את המשכנתא המתאימה לך ביותר בתנאים הטובים ביותר. כדאי להירשם כבר כעת ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם להמשך התהליך

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מדריך משכנתא הכנסה, דפי חשבון ואובליגו

כל בקשה למשכנתא חייבת להיות מלווה במסמכים שונים. המסמכים הללו מסייעים לבנק או למוסד שאליו הופנתה הבקשה, להעריך נכון את מבקש המשכנתא ולהתאים עבורו את ההלוואה הטובה ביותר לרכישת דירה. חשוב לדעת כי בלי המסמכים המצורפים, לא תינתן הצעה למשכנתא.

מהי משכנתא חדשה, משכנתא לדירה ראשונה
מי זכאי למשכנתא חדשה, משכנתא חדשה לרכישת בית
משכנתא לרכישת בית ראשון, משכנתא לדירה לדשה
משכנתא לרכישת דירה חדשה, משכנתא לבית חדש
משכנתא עבור נכס להשקעה, קניית נכס להשקעה באמצעות משכנתא
משכנתא לרכישת נכס ראשון, קניית נכס נדלן באמצעות משכנתא

להלן רשימת המסמכים החשובים לקבלת משכנתא

דפי חשבון:

דפי החשבון של מבקשי המשכנתא מלמדים המון על ההתנהלות היום יומית שלהם. ניתן ללמוד מהם על ההכנסה החודשית נטו של מבקשי המשכנתא. זאת, כמובן, בתנאי שהמשכורות עוברות דרך החשבון. ניתן ללמוד מדפי החשבון גם על ההוצאות החודשיות של מבקשי המשכנתא, והמתאם ביניהן לבין ההכנסות. ישנם שני דברים חשובים שהמוסד שאמור להעניק את המשכנתא מעוניין לדעת: ראשית – האם יש המחאות חוזרות בחשבון, כמה המחאות כאלה ישנן ומה הסיבה להמחאות חוזרות. אם מתברר שמדובר בבעיה כרונית, עלולה הבקשה להידחות. לחילופין, הריביות שייגבו מלווים כאלה תהיינה גבוהות יחסית.

דבר נוסף שניתן לקרוא בין השורות הוא מצבם הכללי של נוטלי המשכנתא הפוטנציאליים. חשבון בעייתי הוא חשבון שבכל חודש יתרת החובה בו רק גדלה או אפילו איננה קטנה. גם המצב הזה, מבחינת הגוף המעניק משכנתא הוא בעייתי. בדרך כלל נדרשים דפי חשבון של שלושת החודשים האחרונים. לעיתים יידרשו מבקשי המשכנתא לדפים של חצי שנה אחרונה – כדאי פשוט להצטייד בהם מראש.

אובליגו: מבט כללי על חשבון הבנק

זהו חלק דפי החשבון, אבל הוא נדרש בכל אופן. מדובר בריכוז היתרות בחשבון: מצב חשבון, הלוואות מצד אחד וחסכונות או פיקדונות מצד שני. האובליגו מעיד יותר מכל דבר אחר על התנהלות כספית תקינה או בלתי תקינה של מבקשי המשכנתא.

צילום תעודת זהות: המסמכים חייבים להכיל צילומי תעודת זהות של שני מבקשי המשכנתא. אין אפשרות לצרף צילום אחד, גם אם על הספח רשום בן הזוג השני.

צילום חוזה שכירות, אם יש כזה: זוגות שעבורם מדובר בדירה ראשונה והם גרים בשכירות, רצוי שיצרפו צילום של חוזה השכירות של הבית. הדבר חשוב למדי, כיון שהוא מוכיח שבני הזוג כבר עומדים בהוצאה חודשית קבועה. אם השכירות גבוהה מסכום ההחזר החודשי הצפוי, הדבר יכול לסייע מאד באישור המשכנתא. זאת במיוחד אם מדובר במשכורות נמוכות ובהחזר צפוי שהוא קרוב למכסימום שבנק ישראל מתיר.

הצגת הכנסה חודשית קבועה

עבור כל מי שמבקש משכנתא מדריך משכנתא לא יהיה מושלם אם הוא לא יבהיר את החשיבות של הצגת הכנסה חודשית קבועה. אז לכל מי שהיה לו ספק בעניין – לא תאושר משכנתא למי שאין לו הכנסה חודשית קבועה, בין אם מעסק עצמאי ובין אם כשכיר. בעת בדיקת מסמכי משכנתא, נבדק גם אורך התקופה שבה מבקש המשכנתא מועסק במקום העבודה שלו. ככל שהוותק במקום העבודה גדול יותר, כך גדלים הסיכויים שהמשכנתא המיוחלת תאושר. יציבות תעסוקתית היא הבסיס לכל בקשת משכנתא.

בדרך כלל, מה שמתבקשים מבקשי המשכנתא להציג הם תלושי השכר של ששת החודשים האחרונים. רק במקרים מיוחדים תגיע בקשה לקבל תלושים נוספים. עם זאת, טופס 101 לא תופס את מקומם של תלושים בפועל. גם בתלושים אפשר למצוא מידע חשוב על היציבות התעסוקתית של מבקש המשכנתא – מספר שנות עבודה, מספר ימי עבודה בחודש, השכר לשעה ועוד.

בנוסף לכל אלה, עשוי הגוף שאלין הופנתה הבקשה להצעת מחיר למשכנתא, לבקש מסמכים נוספים. בדרך כלל, בקשה כזאת מעידה על ספק באשר לאישור המשכנתא המיוחלת.

אם יש בדעתכם לקנות דירה חדשה או בית, המקור למשכנתא אופטימאלית הוא בדיוק המקום עבורכם. נציגים מטעמנו יסייעו לכם בבדיקת המסמכים, בדיקת החלופות השונות בנושא המשכנתא והגשת בקשה מסודרת. ההצעה שיביאו לכם אנשי המקצוע שלנו תהיה מותאמת באופן מיוחד לצרכים, ליכולות ולכוונות שלכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לרכישת הבית המיוחל.