לחצו להתקשרות:

מיחזור משכנתאות למוגבלים בבנק

מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק, כמו גם מחזור משכנתא עם תוספת הלוואה הוא הליך שבו מסולקת משכנתא אחת, במטרה להחליף אותה במשכנתא אחרת. מה המטרה של מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק? כיצד בדיוק מתבצע מיחזור המשכנתא? היכן ניתן לבצע מיחזור משכנתא למוגבלים? בשורות להלן נעסוק בסוגיות הללו.

היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות שהם בעלי נכס נדל"ן, ולקוחות מוגבלים בבנק בכלל זה, לבצע מיחזור משכנתא בתנאים הטובים ביותר. היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימאלית נמנים עם הטובים והמנוסים בתחום. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימאלית פועלים בכל רחבי הארץ ומסייעים ללקוחותיהם להשיג את המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר עבורם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

יתרונות מיחזור משכנתא למוגבלים

מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק יכול להתבצע מסיבות שונות ולמטרות שונות. החוט המקשר בין כל הלקוחות המעוניינים למחזר את המשכנתא שלהם הוא התועלת הכלכלית שאפשר להפיק מהתהליך.

הקטנת תשלומים וקיצור חיי המשכנתא

הריביות הנמוכות באופן יחסי והמדדים הנמוכים בישראל בשנים האחרונות, גרמו לכך שחלק ניכר מבעלי הדירות שיש עליהן משכנתא, עשוי להרוויח מעצם הליך המיחזור. הרווח עשוי להתבטא בהקטנת החזר המשכנתא החודשי או בקיצור חיי המשכנתא.

בין השנים 2015 – 2017 חלה עלייה מתמדת בריביות על המשכנתאות. למרות העלייה הזאת, יש עדיין בעלי נכסים שעשויים להרוויח מהליך מיחזור המשכנתא. הריביות נכון לאמצע שנת 2017 הן אמנם גבוהות מהריביות של 2013 – 2014. עם זאת, מי שנטל משכנתא בשנים מוקדמות יותר עשוי לגלות שעדיין שווה לבצע מיחזור משכנתא. בנק ישראל דחק בבנקים במהלך שנת 2016 ותחילת 2017 לבצע מיחזור משכנתא ללקוחות שיחפצו בכך, כדי להקל עליהם. ההמלצה הזאת תקפה, ככל הנראה, גם היום. זאת, למרות השינויים בריבית המשכנתא כאמור.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים לבצע מיחזור משכנתא, לעבור את התהליך ולהפיק ממנו את הרווחים הטובים ביותר. זה המקום להדגיש שכל מקרה נבחן לגופו ואין הליך כל שהוא שניתן להחיל אותו על כלל הלקוחות. בנוסף, חשוב להביא לתשומת לב הלקוחות שחיסול המשכנתא הקיימת כרוך בתשלום קנס כל שהוא. את הקנס הזה יש לקחת בחשבון בעת חישוב העלויות של מיחזור המשכנתא.

הגדלת משכנתא למוגבלים

יתרון נוסף של מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק, הינו האפשרות לבצע הרחבת משכנתא. פירושו של דבר הוא מיחזור משכנתא, כאשר המשכנתא החדשה שבעלי הנכס  לוקחים גדולה מהמשכנתא שהם מחסלים. כתוצאה, נותר בידם בסוף התהליך סכום כסף משמעותי. בסכום הזה הם יכולים לסגור חובות ולבצע פעולות שימנעו מהמצב הפיננסי להידרדר עוד. הידרדרות כזאת תיתכן, אם לקוחות המחזיקים צ'קים שלא נפרעו יפנו להליך הוצאה לפועל כנגד החייבים. זה המקום לציין שלאחרונה יצאו הנחיות חדשות של משרד האוצר ובנק ישראל, המקצרות את הליך ההוצאה לפועל ומאפשרות למי שיש בידם צ'קים שלא נפרעו, לכפות פתרון של הוצאה לפועל בתוך זמן קצר יחסית. הגדלת המשכנתא מסייעת לבעלי הנכס להגיע להסדרי פירעון עם מחזיקי הצ'קים וליישם אותם במהירות.

BDI לא תקין
בי די אי שלילי
ללא הון עצמי, משכנתא לבעלי הון עצמי נמוך
הון עצמי נמוך
משכורת נמוכה של בני הזוג
הכנסות נמוכות
הוצל"פ
הוצאה לפועל
מוגבלים בחשבון בבנק
מוגבלים בחשבון
המחאות חוזרות
שקים שחזרו

מיחזור והגדלת משכנתא למוגבלים בבנק

לקוחות מוגבלים בבנק לא יקבלו, בדרך כלל, אפשרות לבצע מיחזור משכנתא בסניף הבנק שלהם. למעשה, כל המערכת הבנקאית תפסיק לסייע לבעל החשבון מרגע שהוא הופך למוגבל.

ההגבלה הקיימת בבנק על מתן הלוואות או משכנתאות ללקוחות מוגבלים בבנק, עלולה לעכב את הליך המיחזור אבל לא לעצור אותו. חברות חוץ בנקאיות המתמחות בתחום, עשויות למלא את מקום הבנקים ולסייע בהשגת הלוואת משכנתא למוגבלים. אלא שהדבר יכול לצאת לפועל  רק לאחר בדיקת התיק האישי של הלקוח והתאמת המשכנתא באופן פרטני לצרכים, ליכולות ולדרישות מיוחדות שלו, אם ישנן.

כיוון שמדובר בסכומי כסף גבוהים, הדבר הנכון ביותר הוא לבצע מיחזור משכנתא תוך קבלת סיוע מהמקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית. הנציגים המיומנים ילוו אותך לכל אורך התהליך, עד לקבלת המזומנים בחשבון הלקוח. הדרך כוללת הערכת הסיכויים לביצוע מוצלח של הליך מחזור משכנתא. כמו כן, מסייעים המומחים של המקור למשכנתא אופטימאלית במציאת הגוף הפיננסי שיעניק את המשכנתא בתנאים הטובים ביותר. בנוסף, הם מגישים סיוע טכני ותמיכה לכל אורך התהליך.

מיחזור משכנתא והבראה פיננסית

מיחזור משכנתא למוגבלים בבנק עשוי להעניק לבעלי הנכס שהפכו להיות מוגבלים בבנק, הזדמנות פז לחזור לשגרה פיננסית נכונה. הגבלה בחשבון הבנק היא במרבית המקרים תוצאה של התנהלות לא נכונה ולא אחראית בחשבון הבנק.

התנהלות כזאת עלולה לבוא לידי ביטוי בהתחייבויות גדולות מדיי יחסית להכנסה או ביצירת הכנסה נמוכה מדי יחסית לציפיות ולהוצאות. שני המצבים הללו הם למעשה שני צדדים של אותה מטבע. התוצאה שלהם הינה אחת – חוסר אפשרות של בעלי החשבון המוגבל לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם. בנוסף, יש המפזרים המחאות ללא אבחנה, תוך אמונה שבדרך כזאת או אחרת הם יצליחו לעמוד בהתחייבויות. לאמונה הזאת אין, במרבית המקרים, אחיזה במציאות.

הליך מיחזור משכנתא למוגבלים

הבנקים, כפי שכבר נאמר לעיל, מנועים מלבצע מיחזור משכנתא אופטימלי עבור לקוחות שהם מוגבלים בבנק. כאמור, הנחיות בנק ישראל ומשרד האוצר מצרות את צעדיהם של הבנקים ומונעות מהם לתת יד ללקוחות שבאמת זקוקים באופן נואש למזומנים. את המזומנים הלו הם יוכלו לקבל רק אם ימחזרו את המשכנתא שלהם.

ואולם למרבה המזל, הבנקים אינם הגופים היחידים שעשויים להעניק משכנתא למוגבלים בהוצאה לפועל , כלומר משכנתא חדשה לאחר חיסול המשכנתא הקודמת. גופים וחברות חוץ בנקאיים מעניקים משכנתאות כאלה בתנאי החזר אטרקטיביים במיוחד, יחסית למצב הבעייתי שאליו נקלעו מבקשי ההלוואה.

השלבים של הליך מיחזור המשכנתא

הליך מיחזור משכנתא כולל שני שלבים:

נטילת משכנתא חדשה

השלב הראשון בתהליך הוא בדרך כלל נטילת משכנתא חדשה. המשכנתא הזאת תהיה גבוהה מיתרת המשכנתא שנותרה לתשלום, בעשרות אלפי שקלים ולעיתים אפילו יותר. ההפרש בין שתי הלוואות נועד לשתי מטרות עיקריות:

הראשונה – תשלום הקנס עבור החיסול המוקדם של המשכנתא הקיימת. התשלום הזה הינו סוג של פיצוי לגוף שהעניק את המשכנתא. הטלת קנס כזה נהוגה בעת חיסול מוקדם של הלוואות בכלל ומשכנתא בפרט. חשוב לציין, עם זאת, שבשנים האחרונות מציעים גופים פיננסיים שונים משכנתא בנקאית או משכנתא חוץ בנקאית, עם נקודות יציאה. נקודות היציאה מאפשרות לחסל את המשכנתא, כולה או חלקה, בלא לשלם קנס גבוה, אם בכלל.

המטרה השנייה של ההפרש בין המשכנתאות הינה לאפשר לבעלי הנכס לממש את המטרות שלשמן נועד התהליך.מלכתחילה. עם המטרות הללו ניתן למנות פירעון המחאות שבגללן הוטלה ההגבלה על החשבון, או תשלום לזוכים בהליכי הוצאה לפועל. לתהליך עשויות להיות גם מטרות חיוביות – שיפוצים בבית, תשלום עבור לימודים לילדים או סיוע לילדים ברכישת דירה משלהם.

נטילת משכנתא חדשה מתבצעת על פי הנחיות בנק ישראל בעניין זה. ההליך כולל הערכת שווי הדירה ונטילה של הלוואת משכנתא בגובה של עד שבעים אחוזים משווי הדירה. זאת, כיון שמדובר ברכישת נכס שאיננו נכס ראשון. ההנחיות קובעות שאם המשכנתא נלקחת תמורת נכס נוסף, היא תהיה נמוכה יותר ותגיע לכדי 50% מערך הנכס לכל היותר.

חיסול משכנתא קיימת

בעזרת המשכנתא החדשה, מחוסלת המשכנתא הישנה שרבצה על הבית. חיסול המשכנתא מתאפשר לאחר ששולם הקנס עבור הפירעון המוקדם. מצד שני, חיסול המשכנתא מאפשר גם את מחיקת הערת האזהרה בטאבו ורישום הערת אזהרה חדשה, לטובת הגוף שהעניק את המשכנתא החדשה.

אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימאלית מתמחים בביצוע מיחזור והגדלת משכנתא למוגבלים בבנק בעקבות הוצאה לפועל. כמו כן, ניתן לקבל סיוע בהליך מיחזור והגדלת משכנתא לכל מטרר. זאת, אך ורק עבור בעלי נכסים שמסיבות שונות נקלעו למצב כלכלי בעייתי. קיים קושי בביצוע התהליך, אם לרשות הלקוח לא עומד נכס נדל"ן שניתן לקחת בעבורו משכנתא. לחילופין, אם המשכנתא הקיימת נלקחה רק לאחרונה, גם אז ביצוע התהליך יהיה קשה עד בלתי אפשרי.

אם יש לכם צורך במזומנים ולרשותכם עומד נכס נדל"ן נקי ממשכנתא, או שהמשכנתא עליו נמוכה, הליך מיחזור משכנתא הוא בהחלט אפשרי עבורכם. צרו קשר עוד היום והנציגים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהקדם. הנציגים שלנו פועלים בכל רחבי הארץ ויעניקו לכם שירות איכותי ותוצאות מיטביות.