לחצו להתקשרות:

למה כדאי משכנתא חוץ בנקאית

בדיקת כדאיות משכנתא חוץ בנקאית מראה שמשכנתא כזאת עדיפה לעיתים על פני משכנתא בנקאית. כדאיות המשכנתא החוץ בנקאית איננה רק פונקציה של ריבית או אורך חיי משכנתא.

משכנתא כדאית נבחנת על פי כלל המאפיינים שלה והאפשרויות שהיא פותחת בפני רוכשי הדירות. המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים באיתור המשכנתא המתאימה ביותר עבור כל לקוח. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולקבל הצעה מצוינת וליווי צמוד עד לקבלת המשכנתא.

משכנתא חוץ בנקאית מתאימה באופן קלאסי לבעלי נכסים עם שיעבוד משכנתא נמוכה והכנסות גבוהות עבור קהל יעד של מסורבי בנקים ללקוחות עסקיים ופרטיים שמעוניינים למשמש את זכותם לקבלת הלוואה כנגד רישום הערת אזהרה מדרגה ראשונה על ביתם ומעוניינים בעיקר לעבור תהליך הבראה פיננסי זמני על מנת לחזור למסגרת בנקאית.

חשוב לציין שנטילת הלוואה חוץ בנקאית כנגד משכון נכס מתבצעת בדרך כלל מכורח המציאות ובמצב של חוסר ברירה. זאת, כיוון שמשכנתאות חוץ בנקאיות מתאפיינות בריביות שנתיות גבוהות יחסית לריבית משכנתא בנקאית. משכנתאות מהסוג הזה כדאיות פיננסית כלכלית רק כסוג דל מימון ביניים, עד לסיום הליך ההבראה של עסק או כלכלת המשפחה. בתום התהליך, משנוצרת אפשרות חזרה לעבודה עם אחד הבנקים, כדאי לסלק אותה במהירות. זאת, באמצעות נטילת משכנתא בנקאית או חוץ בנקאית בתנאים נוחים.

 

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

כדאיות משכנתא חוץ בנקאית נמדדת לא רק על פי תנאי המשכנתא בפועל, אלא גם על פי החלופות הריאליות קיימות. משכנתא חוץ בנקאית כדאית במקרים הבאים:

 • לווה שהיו לו בעיות בהוצאה לפועל
 • לווה שיש או היו לו בעיות של עיקולים בבנק
 • מי שהוא בעל הכנסה נמוכה עבור המשכנתא שבה הוא מעוניין
 • מי שמעוניין לרכוש נכס שני

אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית ימצאו עבורך משכנתא בהתאמה מוחלטת למצב הפיננסי האוביקטיבי ומגבלות הספציפיות שלך. המשכנתאו של המקור למשכנתאות הן ייחודיות ומותאמות אישית ללווה.

כדאי ליצור קשר כעת בטלפון או דרך האתר ולקבל משכנתא במהירות וביעילות

 

המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית ממליצים להכין מראש מסמכים שונים לקראת הגשת הבקשה למשכנתא: 

 • מסמכי בעלות על דירה (אם יש)
 • תלושי שכר (לשכירים)
 • פירוט חשבון בנק של 6 חודשים אחרונים
 • אובליגו של חשבון הבנק (פירוט חשבון הבנק, חסכונות ופקדונות מצד אחד והלוואות או התחייבויות מצד שני)

בתוך תהליך רכישת הדירה, ייתכן ותידרשו להביא מסמכים נוספים.

המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית יעשו הכל על מנת לאפשר לכם להפוך לבעליו החוקיים של נכס נדל"ן במהירות הרבה ביותר האפשרית תוך מציאת פתרונות הולמים במקרה של סיבוכים או עיכובים שמתעוררים..

חברות רבות בשוק מציעות משכנתא חוץ בנקאית. ואולם שלושה דברים מייחדים את המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית:

 1. מחוייבות למטרה: המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית אינם מניחים לנושא, עד שמבקשי משכנתא יקבל את מבוקשם. זאת, גם אם תנאי הפתיחה שלהם בעייתיים.
 2. אטרקטיביות: ההצעות שמביאים המומחים שלנו הן האטרקטיביות ביותר בשוק, ומותאמות אישית למצבו הכללי של כל לווה.
 3. מהירות: המומחים של המקור למשכנתאות מסייעים בזירוז הליכי המשכנתא באופן משמעותי. זאת למרות הבדיקה המורכבת שצריכה להתבצע.

כדאי ליצור קשר כבר כעת ונחזור אליכם בהקדם עם פתרונות משכנתא איכותיים.

בדיקת כדאיות משכנתא

אחד הפרמטרים לבחינת כדאיות המשכנתא החוץ בנקאית הינו הזמינות שלה מצד אחד, והאפשרות להתאים אותה לרוכשי הדירות מצד שני. בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המקרים שבהם דוחים הבנקים בקשות לקבלת משכנתא בנקאית. הדחייה איננה מגיעה בגלל שמבקשי המשכנתא הם לקוחות בעייתיים. היא מגיעה בגלל היחס בין ההחזר הצפוי להכנסה נטו, בגלל הון עצמי נמוך ומסיבות אחרות, אובייקטיביות לחלוטין.

(ראו גם: משכנתא עם הון עצמי נמוך, משכנתא עם הכנסה נמוכה).

סיבות לסירוב משכנתא בבנק

בשורות להלן נצביע על מספר סיבות לסירובי משכנתא בבנק:

הכנסה נמוכה 

הנחיות בנק ישראל קובעות כי החזר המשכנתא החודשי לא יעלה על 50% מההכנסה הכוללת נטו של כל נוטלי המשכנתא כאחד. במילים אחרות – הכנסה נמוכה פירושה בהכרח משכנתא נמוכה. הבנקים מאפשרים לרוב החזרים ברמה שלא עולה על 40% מההכנסה נטו. זאת במטרה להימנע ממצב שבו נוטלי המשכנתא יהיו חדלי פירעון. לדוגמא: אם ההכנסה המשותפת נטו של זוג היא 12,000 ש"ח נטו, ההחזר החודשי לא יעלה על 6,000 ש"ח. לרוב, הבנקים לא יאשרו החזר שהוא מעבר ל-4,800 ש"ח לחודש, שהם 40% מההכנסה כאמור.

BDI לא תקין
בי די אי שלילי
ללא הון עצמי, הון עצמי נמוך, הכנסה נמוכה
הון עצמי נמוך
משכורת נמוכה של בני הזוג, הכנסה נמוכה
הכנסות נמוכות
הוצל"פ
הוצאה לפועל
מוגבלים בחשבון בבנק, מוגבלים לשעבר
מוגבלים בחשבון
המחאות חוזרות
שקים שחזרו

הלוואות בחשבון

אם בחשבונם של מבקשי המשכנתא קיימת הלוואה לטווח רחוק, עלולים הבנקים להפחית את החזרי ההלוואה מחישוב ההכנסה נטו. כך, אם לאותו זוג שהכנסתו נטו היא 12,000 ש"ח יש הלוואה לחמש שנים שההחזר שלה 2,000 ש"ח לחודש, יחשב הבנק רק את ההכנסה לאחר ההלוואה כרלוונטית למשכנתא. ההכנסה שנותרה היא, לפיכך, 10,000 ש"ח בלבד. מכאן שגובה ההחזר החודשי יהיה 4,000 ש"ח לכל היותר – קיטון של 20% בגובה המשכנתא המכסימלי.

הון עצמי נמוך

הדרישה הבלתי מתפשרת של בנק ישראל, היא שמי שנוטל משכנתא לרכישת בית, יביא לעסקה הון עצמי מינימאלי. רוכשי דירה ראשונה חייבים להביא הון עצמי של 25% מערך העסקה. מי שמשדרגים דירה – קרי מוכרים דירה אחת ורוכשים אחרת במקומה, חייבים להביא הון עצמי של 30% מערך הדירה. מי שרוכשים דירה נוספת, חייבים להביא הון עצמי בסך 50% מערך הנכס. 

העדר הון עצמי מספיק, מונע ממוסדות בנקאיים לאשר לרוכשי הדירה משכנתא בסכום שיספיק להם לביצוע העסקה. זאת ועוד – לא אחת נוקטים הבנקים גישה מחמירה, ודורשים הון עצמי גבוה מזה שבנק ישראל מחייב. זאת, במטרה להימנה מבעיות עתידיות, אם תתעוררנה.

ההתייחסות הזאת נובעת מהנחיה של בנק ישראל, שניתנה במטרה למנוע ממבקשי משכנתא לקחת הלוואת משכנתא שלא יוכלו לעמוד בהחזרים שלה. כיון שהבנקים מחויבים להנחיות הללו, הם לא יהססו לסרב לבקשת משכנתא בגללן.

היסטוריית אשראי שלילית: מבקשי משכנתא שפיגרו בעבר בהחזרי הלוואות עלולים גם הם להיות מסורבים. על אחת כמה וכמה כאלה שהבנק נאלץ להשתמש כלפיהם באמצעים חריפים לגביית חובות (לדוגמא – הוצל"פ). גם מבקשי משכנתא שחשבון הבנק שלהם נמצא ביתרה שלילית רוב הזמן, ובחלק ממנו בחריגה מהמסגרת, עלולים לחוות סירוב משכנתא בבנק.

מוגבלות בחשבון האישי: החזרה של יותר מעשר המחאות עקב חוסר כיסוי בתקופה קצובה, הופך את החשבון באופן אוטומטי למוגבל. זאת, למרות שלעיתים המצב נוצר עקב סיבות אובייקטיביות וזמניות. הזיכרון של הבנקים ארוך מאד, וגם שנים אחרי שההגבלה הוסרה והחשבון מתפקד כראוי, עלול בעל החשבון להיתקל בסירוב לבקשת המשכנתא שלו.

גם אם מאושרת עבור לקוח מוגבל לשעבר משכנתא בנקאית, הרי שהתנאים שלה עלולים להיות בעייתיים במקרה הטוב ומפלים לרעה במקרה הרע: ריביות גבוהות, פרישת החזרים לא נוחה או אפילו דרישה שרוב המשכנתא תהיה לא צמודה – מה שמגדיל עוד יותר את הריביות שלה.

כעת תעמוד בפני נוטל המשכנתא הברירה הפשוטה – לקחת משכנתא בתנאים  בעייתיים או לבחון כדאיות משכנתא חוץ בנקאית. במקרים רבים יתברר שדווקא משכנתא כזאת היא כדאית יותר.

בדיקה לפני קבלת משכנתא

הגדרת הסיכון שונה בין חברות וגופים חוץ בנקאיים לבין הבנקים. עם זאת, גם חברות חוץ בנקאיות צריכות לקיים את הנהלים של בנק ישראל. כל מי שמבקשים משכנתא חוץ בנקאית נבדקים באופן יסודי. רק אחרי הבדיקה מתקבלת החלטה אם להעניק להם משכנתא. בנוסף, הריבית על המשכנתא עלולה לעיתים להיות גבוהה יותר ממה שנוהגים הבנקים לגבות. גם גובה ההחזר החודשי יחסית לההכנסה הפנויה עשוי להשתנות. הוא יכול להיות להיות גבוה יותר ממה שנהוג במשכנתא בנקאית, מה שמגדיל למעשה את סכום המשכנתא הפוטנציאלי.

עם זאת, חשוב לזכור כי מבחינת הגוף המעניק משכנתא חוץ בנקאית, הסיכון במשכנתא כזאת הוא גדול יחסית לזה שנוטלים הבנקים על עצמם. נוטלי המשכנתא עלולים להפוך לחדלי פרעון מצד אחד, ומכירת הדירה או הנכס עלולה שלא להחזיר את מלוא הסכום שניתן בתור הלוואת משכנתא. את הסיכון הזה מגלמות החברות החוץ בנקאיות לאחוזי ריבית גבוהים יותר. ההפרש באחוזים יכול להגיע לעיתים ליותר משני אחוזים. זאת, בהתאם לרמת הסיכון המגולמת במשכנתא מסוימת.

כדאיות משכנתא חוץ בנקאית נמדדת בשקלול שבין האפשרויות העומדות בפני נוטלי המשכנתא. בדרך כלל, במקרים שצוינו לעיל, נטילת משכנתא חוץ בנקאית היא בהחלט כדאית.

כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציג מקצועי של המקור למשכנתא אופטימלית יחזור אליכם בהקדם. אם יש לכם רצון ועניין לרכוש את הבית שכל כך רציתם ו/או אם כבר קיבלתם סירוב מהבנק, אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית יסייעו לכם לעשות צעד ראשון לקראת ההצלחה. אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית מתמחים באיתור משכנתאות והלוואות חוץ בנקאיות בהתאמה אישית, בתנאים הטובים ביותר ובפריסה הנוחה והמשתלמת ביותר.

בנוסף, אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית יכולים לסייע במציאת פתרונות גם עבור סכום ההשקעה הראשוני, כלומר ההון העצמי הנדרש לשם נטילת משכנתא. בעניין זה ישנו מגוון פתרונות אפשריים, שעשויים להתאים גם לכם.

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ. ניתן ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה.צרו קשר כעת ועשו את הצעד הראשון לבית החלומות שלכם.