לחצו להתקשרות:

נטילת הלוואה עם צ'קים

הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים הינה הלוואה למסורבים בבנק כשהחזרי ההלוואה מתבצעים באמצעות צ'קים. למי כדאי לקחת הלוואות חוץ בנקאיות שההחזר שלהן מתבצע באמצעות צ'קים? אילו תנאים צריכים להתקיים כדי שאפשר יהיה לקחת הלוואה כזאת? מה היתרונות ומה החסרונות של הלוואה מהסוג הזה? התשובות – במאמר שלפניכם.

היועצים המקצועיים של המקור להלוואות ומשכנתא אופטימלית יסייעו לכם במציאת ההלוואה המתאימה ביותר בתנאים הטובים ביותר עבורכם. העדיפות היא להלוואות בהחזרים קבועים בהוראת קבע. אבל אם הדבר לא מתאפשר – הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים הן בהחלט פיתרון הולם. אנשי המקצוע המיומנים של המקור להלוואות ומשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ. כדאי ליצור קשר כעת ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם להמשך התהליך.

 

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

החזר הלוואה בצ'קים

נטילת הלוואה הינה הליך שגרתי. כל אדם בוגר, משפחה, חברה או עסק נזקקים לעיתים להלוואה, למטרות שונות. ככל שהמצב הפיננסי של מי שנוטלים הלוואה הוא טוב יותר, כך יהיה להם קל יותר לגייס הלוואה בנקאית, או הלוואה חוץ בנקאית בתנאים טובים.

תנאי ההחזר של ההלוואה הם פונקציה של רמת הסיכון שהמלווים נוטלים על עצמם. לקוחות שמצבם הפיננסי הכללי הוא טוב, ייהנו מפרישת תשלומים נוחה מצד אחד ומריביות נמוכות יחסית מצד שני. ככל שהמצב הפיננסי פחות טוב, כך יתקצרו חיי ההלוואה והריביות בעבורה יעלו. משמעות העניין הינה החזרים חודשיים גבוהים יותר באופן משמעותי יחסית להלוואות בתנאים מקובלים.

בשלב כל שהוא, האופציה לקבל הלוואות בנקאיות יורדת מהפרק. הלוואות או משכנתא עם הוצאה לפועל כלל לא באות בחשבון. גם נטילת הלוואות חוץ בנקאיות הופכת לבעייתית יותר, ככל שהמצב הפיננסי בעייתי. לבסוף, נוצר מצב שבו החזר הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים הוא האפשרות האחרונה, לפני שהאפשרות לנטילת הלוואות נסגרת לחלוטין.

למי כדאית הלוואה בצ'קים

הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים, כלומר הלוואה שההחזר שלה מתבצע באמצעות צ'קים (המחאות), היא כדאית אם מתקיימים התנאים הבאים, כולם או חלקם:

קו אשראי בנקאי חסום

אם קו האשראי בבנק חסום, ובמקביל נוצר מצב שבו גם גופים חוץ בנקאיים אינם ממהרים להעניק הלוואה, זה הזמן לקחת בחשבון נטילת הלוואה שתוחזר באמצעות המחאות.

מחסור במקורות כספיים חלופיים

מקורות כספיים חלופיים עשויים להיות קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או חסכונות אחרים קיימים. במקרים הללו, הלוואה מקרן פנסיה עשויה להיות פיתרון ראוי. הלוואה כזאת ניתנת בריבית סבירה, תוך פרישת תשלומים לתקופה של עד שבע שנים – קרי 84 חודשים.

אופציה נוספת שכדאי לבדוק היא נטילת הלוואה מקרן השתלמות. גם כאן, סכומי ההלוואה הם גבוהים יחסית – תלוי בגובה ההפקדות לקרן ובסכום שכבר נצבר בה. ככלל, ניתן לקבל כהלוואה עד מחצית הסכום הנצבר.

הלוואה נוספת, אם כי בתנאים פחות טובים וריביות גבוהות יחסית, הינה הלוואה דרך חברות אשראי. התנאי לקבלת ההלוואה הינו, בדרך כלל, קיומו של כרטיס אשראי ברשות הלווה.

אם לרשות הלקוח אין מקורות כספיים אחרים – זה הזמן לקחת הלוואה באמצעות צ'קים. למעשה, במצב הנתון  מדובר באפשרות הפחות בעייתית מכולן. האפשרויות היותר גרועות היא עצירת תשלומים למי שסיפקו סחורות או שירותים שונים והסתכנות בהטלת עיקולים והוצאות לפועל.

היחלצות ממצב פיננסי בעייתי

הלוואה חוץ בנקאית מהסוג המתואר כדאי לקחת אך ורק אם הכסף שמתקבל משמש כמנוף להיחלצות ממצב בעייתי. ההמלצה כאן היא לקחת הלוואה כזאת רק כחלק מתוכנית כוללת לחילוץ פיננסי. אנשי המקצוע של המקור להלוואות ומשכנתא אופטימלית מסייעים בהתוויה ויישום של תוכניות חילוץ פיננסי ללקוחות פרטיים ולעסקים.

לעומת כל מה שנכתב לעיל, חשוב לציין כי הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים אינן, בשום מקרה, הדרך הנכונה לכיסוי המינוס, נסיעה לחו"ל או מטרות כאלה. מדובר באמצעי קיצוני למדיי, שהמטרה שלו מוגדרת וחד פעמית. במקרקים רבים, מדובר בהזדמנות האחרוני להיחלץ מתהום פיננסית שנפערה.

תנאים לנטילת הלוואות בצ'קים

תנאי חשוב שכבר הוזכר לעיל לנטילת הלוואות מהסוג הזה, הוא שהמטרה שלשמה לוקחים אותה היא חד פעמית, מוגדרת ולא ניתנת ליישום באופן אחר. בנוסף, התנאי החשוב יותר הוא טריוויאלי לכאורה: חשבון הבנק שממנו משוכים הצ'קים, חייב להיות תקין, ואסור שתחול עליו הגבלה כל שהיא.

בנוסף, חייב להיות כיסוי לכל אחד ואחד מהצ'קים. הכיסוי חייב להתקיים לא רק במועד פירעון ההמחאה, אלא גם לאחר מכן, עד לפירעון ההמחאה בפועל. אם התנאים הללו לא יתקיימו, עלול החשבון להפוך למוגבל, פשוט כיון שהבנק יחזיר צ'קים, בכמות קריטית. אם יש בעיה, מומלץ לעדכן את הבנק לפני שהיא מתעוררת ולא לקבוע עובדות מוגמרות. הבנקים מכבדים התנהגות אחראית ומסייעים, אם הם יכולים.

תנאי נוסף שרצוי מאד שיתקיים, הוא שכל אחד ואחד מהצ'קים שיימסרו, יהיה למוטב בלבד.  מאליו מובן ששם המוטב חייב להיות מצוין על גבי ההמחאה, כמו גם תאריך הפירעון שלה. אחרת, ניתן יהיה להעביר את ההמחאות הללו הלאה, כך שלא ניתן יהיה לדעת מי יפרע את ההמחאה ומתי. אם המלווים מבקשים מהלווים למסור לידם המחאות בלא שם המוטב, בלא הגבלת סחירות ובלא תאריך פירעון – הרי שמדובר במרשם לאסון ולא בתוכנית חילוץ פיננסית.

הגבלה נוספת שכדאי לציין על גבי ההמחאה, היא מועד הפירעון. ככלל, ניתן לפרוע המחאה עד שישה חודשים מתאריך הפירעון המצוין על ההמחאה. עם זאת, ניתן להגביל את טווח התאריכים לפירעון, תוך ציון הטווח הרצוי. טווח תאריכי הפירעון הרצוי יכול להיות מצוין בתחתית הצ'ק בנוסח הבא, או דומה לו: "ניתן לפרוע את ההמחאה לא יאוחר מאשר XXX ימים מתאריך הפירעון הנקוב". כך, באמצעי פשוט, ניתן לכפות על המחזיק בהמחאה להפקיד אותה לפני מועד הפירעון המצוין.

 

הלוואות חוץ בנקאיות לכל מטרה, הלוואות לכל מטרה, הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה
הלוואות לכל מטרה
הלוואות למסורבים בבנקים, הלוואה למסורבים בבנק
הלוואות למסורבים בבנק
הלוואות חוץ בנקאיות למוגבלים בבנק, הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים בחשבון הבנק, הלוואות למוגבלים
הלוואות למוגבלים בבנק
הלוואות חוץ בנקאיות באישור משרד האוצר, הלוואות באישור האוצר, הלוואה חוץ בנקאית באישור משרד האוצר
הלוואות באישור האוצר
הלוואות חוץ בנקאיות דרך כרטיס אשראי, הלוואה בכרטיס אשראי, הלוואה חוץ בנקאית דרך כרטיס אשראי,
הלוואות בכרטיס אשראי
הלוואה חוץ בנקאית באמצעות הוראת קבע, תשלום הלוואה באמצעות הוראת קבע
הלוואות בהוראת קבע

הלוואות בצ'קים יתרונות וחסרונות

בדרך כלל הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים ניתנות לפרק זמן של שנה עד שנתיים, כלומר תמורת סכום ההלוואה יש להפקיד בידי החברה שבחרתם לפנות אליה 12 עד 24 צ'קים שכוללים גם את תשלומי הריבית עבור ההלוואה.

היתרון הגדול של הלוואות מהסוג הזה, הוא שהלווים אינם צריכים שיתקיימו תנאים מקדימים כל שהם בחשבון. הכוונה של המונח "תנאים מקדימים" היא קיומן של ערבויות כנגד ההלוואה, קיומה של מסגרת אשראי או קבלת אישור מהבנק לנטילת הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים. זהו יתרון משמעותי, אם לוקחים בחשבון שמי שמגיע למצב שהוא זקוק להלוואה כזאת, ממילא לא היה מקבל אישור, וודאי לא מהבנק שלו, לנטילת הלוואה בצ'קים.

שכירים בעלי היסטוריית אשראי תקינה יוכלו בדרך כלל לקבל עד 20,000 ₪, בפרישת החזרים על פני 24 חודשים. ההחזר החודשי הוא פונקציה של הריבית. בדרך כלל, הלוואות חוץ בנקאיות בצ'קים נושאים ריבית שנתית שעלולה להגיע לסך של 30% – גבוה יחסית לכל סוג אחר של הלוואה חוץ בנקאית או בנקאית.

החסרונות של הלוואות חוץ בנקאיות באמצעות צ'קים הם כדלקמן:

ריביות גבוהות

מי שמעניק הלוואות בצ'קים, נוטל על עצמו סיכונים לא קטנים. מלכתחילה ברור שמי שנטל הלוואה כזאת איננו יכול, כנראה, לקחת הלוואה אחרת. מה שמגלם את מידת הסיכון בצורה הטובה ביותר הוא הריבית עבור ההלוואה. מדובר בריבית של עשרות אחוזים בשנה, המגולמת בהחזר ההלוואה.

לדוגמא – הלוואה של 10,000 המחולקת ל 24 תשלומים בריבית של 30 אחוזים בשנה. הסכום הכולל של הריבית לשנתיים יעמוד על מעט יותר מאשר 3,125 ₪ לכל התקופה, כשההצמדה כלולה בהחזר. ההחזר החודשי יעמוד על קרוב ל 550 ₪ בחודש. למעשה, 5 – 6 המחאות מכל 24 הצ'קים שיימסרו למלווים, 20% מכלל ההמחאות ויותר, מגלמים את החזר הריבית בלבד.   

סיכון להגבלה בחשבון והוצל"פ

ככל שמספר הצ'קים שנמסרו גדול יותר, כך גדל הסיכון לכך שחלק מהם יחזרו. לפיכך, יש צורך לשמור היטב על חשבון הבנק ולהימנע מהחזרת צ'קים.

אבל הסיכון הזה הוא קטן יחסית לסיכון האמיתי – הסתבכות עם נושים שעלולים לאחוז בכל האמצעים בכדי להשיב לעצמם את ההלוואה והריבית כאחת. חלק מהאמצעים החוקיים כולל גם פתיחת תיקים בהוצאה לפועל – מה שעלול לסבך עוד יותר את המצב.

למרות האמור לעיל, הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים עשויה לפתור בעיות רבות, אם היא מהווה חלק מתוכנית חילוץ פיננסי כפי שהוזכר לעיל. היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור להלוואות ומשכנתא אופטימלית מסייעים בהשגת הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים. כמו כן, ניתן לקבל מהם סיוע ביצירת תוכנית חילוץ פיננסי, איכותית ביותר וברת ביצוע.

אם יש לך בעיה פיננסית והאופציה היחידה שנותרה היא הלוואה חוץ בנקאית בצ'קים, הגעת למקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון. אנו פועלים בכל הארץ ומעניקים שירות איכותי עם תוצאות טובות.