לחצו להתקשרות:

משכנתא בנקאית לאחר סירוב

ישנם מקרים שבהם מסורבי משכנתא שקבלו סירוב בבנק אחד, מעוניינים לנסות שוב להשיג משכנתא בנקאית. מה ההבדלים בין משכנתא דרך הבנק לבין משכנתא חוץ בנקאית? באילו נסיבות ניתן לקבל משכנתא בנקאית למסורבים? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו ונרחיב את היריעה בנושא המשכנתא הבנקאית.

אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחותיהם בהשגת משכנתא בנקאית אופטימלית לרכישת דירה. עם זאת, במקרים שבהם קיים קושי בהשגת הלוואת משכנתא דרך הבנק, ניתן להשיג משכנתא חוץ בנקאית לאותה המטרה. זאת, בהתאמה אישית ליכולות ולצרכים של מבקשי ההלוואה.

אם יש לכם צורך בנטילת משכנתא אופטימלית לבית חדש, זה המקום עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון בדרך לבית החדש שלכם. ניתו ליצור קשר דרך האתר בכל שעות היממה. כמו כן ניתן ליצור קשר באמצעות הטלפון, בשעות העבודה. 

זה המקום לציין שהיועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

למה משכנתא בנקאית

ההבדלים בין משכנתא חוץ בנקאית לבין הלוואת משכנתא מהבנק נוגעים למספר היבטים של ההלוואה: הריבית על ההלוואה, ההצמדה ופרישת התשלומים.

ריבית משכנתא בנקאית

הריבית של משכנתא בנקאית היא במרבית המקרים נמוכה יותר מאשר ריבית משכנתא חוץ בנקאית. הסיבה להבדלים נעוצה ברמת הסיכון הנמוכה יחסית שהבנק נוטל על עצמו. גם במקרים שקיימת הסכמה להענקת משכנתא בנקאית למסורבים, הרי שבדרך כלל מדובר בבעיות מינוריות יחסית שהביאו לסירוב. כאשר נפתרות הבעיות הללו, הבנקים בהחלט ישמחו להעניק את המשכנתא המיוחלת.  

ההבדלים בריביות בין שני סוגי המשכנתא יכולים להגיע לכדי אחוז וחצי או יותר לשנה. לכאורה, מדובר בהבדל קטן. למעשה, מדובר בתוספת של כמה עשרות אלפי שקלים להחזרים, המתפרשת לכל אורך חיי המשכנתא.

משכנתא חוץ בנקאית יתרונות של משכנתא ממקורות חוץ בנקאיים
חוץ בנקאית יתרונות
משכנתא למסורבי בנקים
משכנתא למסורבי בנקים
משכנתא אופטימלית 2015
מי מתאים לחוץ בנקאית?
כדאיות משכנתא חוץ בנקאית
כדאיות חוץ בנקאית?
מוגבלים בחשבון בבנק
משכנתא למוגבלים
ריביות משכנתא חוץ בנקאית
ריבית חוץ בנקאית

הצמדה

כאן, התנאים עשויים להיות דומים בין סוגי המשכנתא השונים. עם זאת, הבנקים נוהגים למלא את הנחיות בנק ישראל, ולהעניק לפחות שליש מהמשכנתא בריבית קבועה וללא הצמדה. גופים חוץ בנקאיים עשויים להעניק את כל המשכנתא בריבית משתנה צמודה.

בתחילת הדרך ההחזרים יהיו אולי נמוכים יותר מאלה של המשכנתא הלא צמודה. הסיבה לכך היא הריביות הגבוהות יחסית על משכנתאות כאלה, או על החלק במשכנתא שאיננו צמוד למדד. עם זאת, ישנה סבירות גבוהה שסכום ההחזר החודשי יגדל עם השנים ויהפוך לנטל כבד על הלווים. 

פרישת התשלומים

הנחיות בנק ישראל אינן מתירות פרישת ההלוואה לרכישת דירה על פני יותר מאשר שלושים שנה – קרי 360 החזרים חודשיים. גופים חוץ בנקאיים נוטים להעניק משכנתאות לתקופות קצרות יותר, ולפרוש את ההחזרים על פני פני עשרים וחמש שנה בלבד.

בנוסף, יש לעיתים מצבים שבהם לווים מבוגרים מנועים מלקחת משכנתא לטווח ארוך. במקרים רבים, פרישת התשלומים תהיה קצרה יותר והריביות על משכנתא חוץ בנקאית למבוגרים תהיינה גבוהות יותר. אף שאין זה המקום לעסוק בכך, גם ביטוח המשכנתא עבור לווים בגיל מבוגר הוא יקר יותר.

נטילת משכנתא למסורבים בבנק

במרבית המקרים, נטילת משכנתא בנקאית למסורבים איננה אפשרית. קבלת סירוב משכנתא בבנק, משמעותה שהסיכון עבור הבנק הוא גבוה מדיי, עבור לווה או לווים ספציפיים. וכשהסיכונים גבוהים יחסית, הבנק נמנע כמעט באופן טוטומטי מלתת משכנתא.

עם זאת, ישנם מקרים שבהם לווים פוטנציאליים נתקלו בסירוב בגלל עניינים מינוריים, שאם ניתן למצוא להם פתרון, תהיה ללווים הללו אפשרות לקחת משכנתא בנקאית.

להלן רשימה של מספר סיבות לסרוב מהסוג המתואר לעיל:

משכנתא עם הכנסות נמוכות

על פי הנחיות בנק ישראל, החזרי המשכנתא אינם יכולים לעלות על חמישים אחוזים (50%) מההכנסה נטו של בעלי הנכס. מדובר בהנחיה גורפת, שהבנקים לא יכולים לעבור עליה. עם זאת, אם מבקשי המשכנתא מוכנים להפחית את בסכום המשכנתא המבוקש, הסיכויים הם מצוינים שההלוואה שלהם תאושר.

גופים חוץ בנקאיים עשויים, במקרים מסוימים, להתפשר מעט בעניין זה. עם זאת, הריבית על משכנתא חוץ בנקאית מהסוג הזה תהיה גבוהה יחסית.

עיקולים ובעיות זמניות בחשבון

לעיתים קרובות, מבקשי משכנתא מקבלים סירוב משכנתא בבנק בגלל עיקולים בחשבונות הקשורים אליהם. העיקולים עלולים להגיע בגלל עניין חד פעמי – דו"ח חנייה שלא שולם, חוב למס הכנסה וכיוצא באלה עניינים מינוריים. הסרת העיקול ופתרון הבעיה סוללים את הדרך לקבלת משכנתא בנקאית. זאת, כמובן, בהנחה שאכן מדובר בבעיה חולפת ולא בעניין כרוני או בבעיה אקוטית בחשבון הבנק.

מחיר קנייה גבוה יחסית להערכת השמאי

סירוב משכנתא בבנק עלול לנבוע מהערכת יתר של מחיר הנכס בחוזה הרכישה. הענקת המשכנתא הן בבנקים והן בגופים חוץ בנקאיים, מתבצעת רק לאחר שהתקבלה הערכת השמאי. לא אחת קורה שמחיר הדירה המבוקש הוא גבוה יותר מהמחיר שנקבע על ידי השמאי שהוסמך לכך על ידי הבנק. גם כאן, התפשרות על גובה המשכנתא עשויה להסיר את הסירוב בבנק.

במאמר מוסגר, ההמלצה היא לבדוק בצורה יסודית את מחיר הנכס, לפני סיכום המחיר עם המוכר והגשת הבקשה למשכנתא.

בכל אחד מהמקרים הללו, נטילת משכנתא בנקאית היא אפשרית. זאת, בתנאי שהגורם לסירוב יוסר לפני סיכום עסקת הרכישה, לשביעות רצונו של הבנק.

קשיים בקבלת משכנתא בנקאית

במקרים שהם חמורים מאלה שצוינו לעיל, הבנקים יימנעו מלהעניק משכנתא ללקוחות שסורבו. מדובר במקרים של הסתבכות בעיקולים חוזרים ונשנים, אי עמידה בתשלומי הלוואות והתחייבויות כספיות אחרות והתנהלות רשלנית בחשבון הבנק.

כפי שכבר הוזכר לעיל, הבנקים נמנעים בדרך כלל גם מהענקת משכנתא בנקאית עם הכנסות נמוכות, משכנתא ללא הון עצמי או משכנתא עם הון עצמי נמוך. בכל אחד מהמקרים האלה, סירוב משכנתא בבנק הוא בדרך כלל סופי. זאת ועוד – לקוח שהוא בעייתי בבנק אחד, עלול לקבל סירוב משכנתא בבנק גם בבנקים אחרים. הפרטים של לקוחות בעייתיים מופיעים בדרך כלל בסקירות של חברת BDI, האמונה על איסוף פרטים הנוגעים ללקוחות בעייתיים מבחינה פיננסית. כיון שהבנקים משתמשים תדיר בשירותי החברה, חזקה עליהם שיעלו במהירות על לקוחות בעייתיים.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית, מסייעים בהשגת משכנתאות ללקוחות שקבלו סירוב בבנק. אם קיבלתם סירוב בבנק לקבלת משכנתא, אנו יכולים לסייע לכם להצליח במשימה ולרכוש את הבית שכל כך רציתם..

כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה. אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם בהשגת המימון לרכישת הבית החדש. היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ וימצאו את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם.