לחצו להתקשרות:

משכנתא בגיל מבוגר ומשכנתא לצעירים

הרצון לרכוש דירת מגורים איננו נחלתם של צעירים בלבד. למעשה, נטילת משכנתא בגיל מבוגר הפכה בעשורים האחרונים להיות עניין שבשגרה. מה ההבדל בין משכנתא חוץ בנקאית אופטימלית או משכנתא בנקאית בגיל העמידה, לבין משכנתא לצעירים? מה החשיבות בבעלות על דירת מגורים בגילאים מתקדמים? אילו גופים פיננסיים מציעים משכנתאות ללווים בגיל מבוגר בתנאים הטובים ביותר? כל התשובות – במאמר שלפניכם

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללווים מבוגרים המעוניינים בכך להשיג הלוואת משכנתא אופטימלית לרכישת דירה חדשה. אם אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה ואם אתם בגילאים שבי 45 – 55 ואפילו בגילאים מתקדמים יותר, זה המקום הנכון בשבילכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציגה מקצועית או נציג מטעם המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהקדם. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע יצירת הקשר ועד לסיום עסקת הרכישה. הליווי כולל גם מציאה ובחירה של המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולסלול לעצמכם את הדרך להצלחה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

משכנתא בגיל מבוגר - סיכונים וסיכויים

בכל האמור בנטילת משכנתא חדשה לדירה, כל גיל שהוא מעבר לגיל 45 נחשב למבוגר. בהנחה שהחזרי המשכנתא מתפרשים על פני עשרים וחמש שנה, הרי תשלום המשכנתא האחרון של לווים בגיל האמור יתבצע בגיל שבעים (70). נכון לשנת 2017, מדובר בשלוש שנים לאחר הפרישה לגמלאות לגברים ושש עד שמונה שנים לאחר היציאה לפנסיה לנשים. ככל שרוכשי הנכס מבוגרים יותר, כך תלך ותתארך תקופת ההחזרים שמעבר לגיל הפרישה.

לכאורה, מדובר בבעיה פוטנציאלית עבור הרוכשים והמלווים כאחד. שהרי היציאה לגמלאות מקטינה את ההכנסה החודשית ומעיבה על האפשרות לעמוד בתשלומי ההחזר. למעשה, עיון מעמיק בסוגיה מעלה שנטילת משכנתא בגיל מבוגר נושאת גם לא מעט יתרונות, במקביל לחסרונות. להלן פירוט יתרונות משכנתא למבוגרים:

ביטחון פיננסי של לווים מבוגרים

אחד היתרונות העיקריים של לווים בגילאים מבוגרים טמון בעובדה שחלקם הגדול הם בעלי מקצוע ומועסקים במקומות עבודה קבועים לאורך זמן. בעולם שבו אופי ההעסקה משתנה במהירות, היתרון של משרה קבועה ויציבה הוא ברור. לא במקרה, אחד התנאים החשובים לאישור משכנתא בגיל מבוגר הינו תעסוקה יציבה עם ותק בעבודה.

גובה ההכנסה

אחד הסיכונים שבנקים או גופים המעניקים משכנתא חוץ בנקאית נוטלים על עצמם, הינו התמודדות עם לווים שאופי ההעסקה שלהם טרם נקבע סופית. מכאן שרמת הסיכון שהמלווים נוטלים על עצמם היא גבוהה יחסית. רבים מהלווים הם בעלי ותק נמוך במקום העבודה ושכר נמוך יחסית. לא בכדי שואפים לווים רבים בגילאים צעירים לפרוש את החזרי ההלוואה על פני תקופה ארוכה. פרישת התשלומים מקטינה את ההחזר ומתאימה אותו להכנסה הקיימת.  

יחידים וזוגות הנוטלים משכנתאות בגילאים מבוגרים, הם בעלי הכנסות גבוהות יחסית. גיל 45 הוא הגיל שבו הן האישיות והן אופי ההעסקה של הלווים עוצבו זה מכבר. לפיכך, לפחות בתקופה שעד גיל הפנסיה, הסבירות להפתעות היא נמוכה יחסית.

הון עצמי ומשכנתא למבוגרים

הסטטיסטיקה מוכיחה כי העלייה בגיל מגדילה את הסבירות להימצאות  כספים, תוכניות חיסרון וקרנות פנסיה והשתלמות ברשות הלווים. במרבית הקרים מדובר בסכומים שהצטברו לאחר שנים רבות של הפקדות לקרן הפנסיה והחיסכון. גם בעלי שכר נמוך במיוחד שהפקידו כספים במשך עשרות שנים, צוברים לזכותם בגילאים מבוגרים סכומי כסף גבוהים. לדוגמה – פועל העובד במקום מסודר עשרים שנה בשכר של 9,500 ₪ ברוטו, צובר לזכותו כספי פיצויים בסך 200,000 ₪ בקירוב. עובד כזה יכול ללוות עד מאות אלפי שקלים מהקרנות שברשותו. מדובר אמנם בהלוואה עתידית שיש להחזיר אותה. ובכל זאת – השיטה עדיין עובדת, ובגדול.

סיכונים בריאותיים

מול היתרונות הברורים של לווים מבוגרים על פני לווים צעירים, קיים הסיכון שלווים מבוגרים יחלו ולא יוכלו, מסיבות אובייקטיביות, לעמוד בהחזרי המשכנתא. הסיכון הזה הוא בהחלט ריאלי ויש לקחת אותו בחשבון. ואכן, לא מעט בנקים וגופים פיננסיים שונים אינם ששים להעניק משכנתא ללווים בגיל העמידה – קרי לווים בשנות הארבעים או החמישים לחייהם.

מיחזור משכנתא קיימת
מחזור משכנתא
נטילת משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה
משכנתא לקניית בית חדש
משכנתא חדשה
משכנתא משלימה
השלמה למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
משכנתא למסורבים

לכאורה מדובר בטיעון מנצח נגד משכנתא למבוגרים. למעשה, השיטה החדשה של ביטוח משכנתא כפי שהיא מתקיימת מזה שני עשורים בקירוב, מוציאה את העוקץ מהטיעון הזה. שכן מדובר למעשה בביטוח חיים, שבגובה יתרת התשלום שנותרה בכל אחר מחדשי המשכנתא.

על פי השיטה של ביטוח משכנתא, משלם כל לווה פרמיה תמורת ביטוח משכנתא. הפרמיה הזאת מגלמת את הסיכון הכרוך בביטוח המשכנתא. ככל שרמת הסיכון גבוהה, הפרמיה עולה. לדוגמא – רוכשי דירה מעשנים ישלמו פרמיה גבוהה בכמה עשרות שקלים לחודש מלווים שאינם מעשנים. לווים הסובלים מבעיות רפואיות ישלמו פרמיה גבוהה, כשסכום הפרמיה עולה ככל שהסיכון מבחינת הגוף המבטח עולה.

אם לתרגם את האמור לעיל למשפט אחד קצר – מדובר למעשה בביטוח חיים לכל דבר ועניין. בנוסף, מבטחת חברת הביטוח גם את הבנק ומעניקה ללווים גם ביטוח תיקונים בסיסי.

החשיבות של דירת מגורים בבעלות עצמית

עליית תוחלת החיים מעלה גם את הסיכון הקיים להפוך לנכה סיעודי. המדע המודרני השכיל להעלות את תוחלת החיים, אבל לא השכיל להעלות יחד איתה את איכות החיים. עיון קצר בנתונים סטטיסטיים מעלה כי הסיכון להפוך לנכה סיעודי עולה מאד בגילאים מבוגרים.

הטיפולים בנכים סיעודיים הם יקרים מאד ומסבים עגמת נפש רבה והפסד כספי הן למטופל המבוגר והן לבני משפחתו. הבעלות על דירת מגורים מאפשרת לבעל הנכס לקחת משכנתא הפוכה, שתסייע לו לעמוד בהוצאות רפואיות גבוהות, לחילופים, האפוטרופוסים של נכה סיעודי שהוא בעל דירה, יכולים להשתמש בנכס למימון הטיפולים עבור בן המשפחה. המשמעות של האמור לעיל היא שדירת מגורים היא בבחינת חיסכון כספי המסייע מאד בגילאים מבוגרים.

לווים הנוטלים משכנתא בגיל מבוגר לרכישת דירה, מבינים היטב את המצב ויודעים שדירת המגורים הינה החיסכון הטוב ביותר לעת צרה.

בנוסף לאמור לעיל, דירת מגורים משמשת כערבן למי שמעוניין לעבור להתגורר בבית אבות ומהווה מקור לא אכזב למזומנים בעת הצורך גם במקרים נוספים אחרים.

היכן משיגים משכנתא בגיל מבוגר

כפי שכבר הוזכר לעיל, קורה לא אחת שלווים מבוגרים המבקשים לרכוש דירה באמצעות משכנתא, נענים בשלילה. ההיגיון מאחורי התשובות השליליות ברור והוסבר לעיל. עם זאת, ישנם מוסדות פיננסיים רבים שאכן מעניקים משכנתא בנקאית בדיל מבוגר.

תנאי ההלוואה בבנקים בגילאים מבוגרים משתנים מאד בהתאמה למצבם הפיננסי והרפואי של הרוכשים. התנאים משתנים בעקבות הגדלת הסיכון שהלווה נוטל על עצמו.

חוץ מהבנקים, גם גופים חוץ בנקאיים שונים מעניקים משכנתא ללווים בגיל מבוגר. עם הגופים כאמור ניתן למנות את חברות הביטוח בישראל, קרנות הפנסיה וההשתלמות וכן חברות ייעודיות ששמו להן למטרה להנגיש את המשכנתאות גם ללווים בגילאים מתקדמים.

ככל שהגיל של הלווים הוא מבוגר יותר, כך תנאי ההחזר והריבית יהיו פחות טובים. כיון שמדובר בסכומי הלוואה גבוהים מאד, המשמעות של כל עשירית האחוז במשכנתא היא עצומה. זאת הסיבה שהמעשה הנכון והמומלץ תמיד הוא להיעזר בשירותיו הטובים של מומחה למשכנתאות. המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללווים פוטנציאליים להשיג את המשכנתא הנחוצה להם.

אם אתם שייכים לקבוצת הגילאים המבוגרים – גילאי 40 – 50 ואם יש לכם עניין ברכישת דירה חדשה, זה המקום עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. נציגה מקצועית ומיומנת או מומחה למשכנתאות מטעם המקור למשכנתא אופטימלית יצרו אתכם קשר בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הכסף והשלמת עסקת הרכישה.

המקצועניות והמקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים הן בגיוס משכנתאות לפרטיים והן בגיוס משכנתאות לעסקים, הלוואות חוץ בנקאיות וסוגי מימון אחרים. כדאי ליצור קשר כעת ולהגדיל באופן משמעותי את הסיכויים להשגת משכנתא לדירה החדשה שלכם.