לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
מהו מחזור משכנתא אופטימלית ומה היתרונות שלו? למי כדאי לבצע מיחזור משכנתא? מהי ריבית משכנתא חוץ בנקאית אופטימלית? אילו גופים מבצעים מחזור משכנתא עבור מסורבי משכנתא בבנק?
משכנתא ללא הון עצמי, משכנתא חדשה ללא הון עצמי מספיק, הלוואה להשלמת משכנתא ללא הון עצמי, משכנתא עם הון עצמי נמוך, נטילת משכנתא ללא הון עלמי באמצעות הלוואות מבקרנות השתלמות וקרנות פנסיה, משכנתא ללא הון עצמא תוך משכון נכס נדל"ן
התאמה להלוואה דרך משכנתא חוץ בנקאית: לבעלי נכסים עם שיעבוד משכנתא נמוכה עם הכנסות גבוהות מסורבי בנקים עסקיים ופרטיים שמעוניינים לממש את זכותם לקבלת הלוואה כנגד רישום הערת אזהרה על ביתם.
הלוואה חוץ בנקאית למשכנתא, הלוואת משכנתא חוץ בנקאית לבעלי דירות ונכסי נדל"ן עם בי די אי שלילי, הלוואה למשכנתא דרך הו"ק בבנק. הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים - מתאים גם לבעלי חשבונות מוגבלים בצ'קים , הלוואות חוץ בנקאיות למשכנתא עם הוצל"פ
סיוע בקבלת משכנתא למסורבים בבנקים, החזרת לקוח הנמצא בקשיים למערכת הבנקאית על בסיס הצלחה, קבלת אישור משכנתא חוץ בנקאיות או משכנתאות בנקאיות, אישורים לקבלת הלוואות משכנתא אופטימלית לכל מטרה, משכנתא אופטימלית לבעלי נכסים מוגבלים בעבר, משכנתא עם תיקים בהוצ"פ בעבר, שקים שחזרו בעבר, הכנסות נמוכות, הכנסה פנויה נמוכה.

קבלת אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא יש לקבל עוד לפני פתיחת ההליכים לרכישת הבית החדש. מהו אישור עקרוני למשכנתא? איך משיגים את אישור הזה? מה החשיבות של האישור העקרוני? האם יש הבדל בין אישור משכנתא חוץ בנקאית לבין משכנתא בנקאית? תשובות לשאלות הללו ושאלות נוספות – במאמר שלפניכם.

היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ליחידים, זוגות צעירים ומשפחות, בביצוע התאמת משכנתא ליכולות ולצרכים שלהם. אנשי המקצוע שלנו פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות ומשכנתאות. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת משכנתאות מומחית או יועץ מקצועי מטעמנו יחזרו אליכם בהקדם וילוו אתכם עש להשגת המשכנתא והשלמת עסקת הרכישה. .

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

אישור עקרוני למשכנתא

האישור העקרוני הוא החלק הראשון בהליך נטילת משכנתא לרכישת בית חדש. האישור מצביע על ההכרה של הגוף שהעניק אותו, ביכולת של מקבל האישור להשלים את עסקת הרכישה. אלא שכדי שהאישור הזה אכן ישיג את המטרה, כדאי להקפיד על הפרטים הבאים:

 • מסירת מידע אישי מהימן: כאמור, מדובר באישור עקרוני ולא סופי. מתן האישור הסופי, קרי משכנתא לרכישת הדירה, כרוך בבדיקה יסודית של העובדות, כפי שנמסרו על ידי מי שביקש את האישור מלכתחילה.
 • מסירת מידע על הנכס המיועד לרכישה: במהלך הגשת הבקשה לאישור עקרוני, יתבקש מי שמגיש את הבקשה למסור מידע מפורט ומהימן ככל האפשר על הנכס המיועד לרכישה. המידע הזה הוא חשוב מאין כמוהו. זאת, כיון שנכס שלגביו קיים רישום לקוי לא יוכל לשמש ערבות כנגד משכנתא. במילים אחרות – העסקה פשוט בלתי ניתנת לביצוע.
 • מסירת פרטי העסקה המדוברת:במהלת הגשת הבקשה לאישור עקרוני, יש צורך לציין גם את מחיר הרכישה הרצוי וגם את גובה המשכנתא הנדרשת. 

מסירת פרטים חסרים או שגויים בעת קבלת האישור העקרוני, מסכנת את עסקת הרכישה כולה. מנגד, אישור עקרוני למשכנתא המבוסס על מסירת פרטים מלאים ונכונים, הוא בסיס מוצק לעסקה מוצלחת.

מסמכים נדרשים להגשת בקשה למשכנתא

 • מסמכים מזהים: צילום תעודות זהות של כל הרוכשים. לחילופין, ניתן להזדהות גם באמצעות דרכון ומסמך מזהה אחר. זאת, אם מדובר במי שאינם בעלי אזרחות ישראלית.
 • אובליגו: תמצית מצב חשבון הבנק של הרוכשים. אם לכל אחד חשבון משלו – יש צורך באובליגו של כל אחד מהחשבונות.
 • פירוט תנועות בחשבון הבנק: פירוט של כלל התנועות בחשבון הבנק, בשלושת החודשים האחרונים. במקרים מסוימים יידרשו הרוכשים להציג דפי חשבון לתקופה ארוכה יותר.
 • תלושי שכר: תלושי השכר של מבקשי המשכנתא בחצי השנה האחרונה. אם מדובר בעצמאים – הדו"ח השנתי האחרון, יחד עם מאזן נוכחי חתום על ידי רואה חשבון.
 • תעודת מקצוע (מומלץ): הדרישה הזאת איננה חובה. עם זאת, תעודה המעידה שאחד ממבקשי המשכנתא או שניהם הינו בעל מקצוע הנחשב איכותי, עשויה לזרז את הליך האישור ולהקל אל מגישי הבקשה למשכנתא בשלבים השונים של העסקה.  

מדובר במסמכים העיקריים לצורך קבלת אישור עקרוני למשכנתא. בהמשך התהליך תתבקשו להציג מסמכים נוספים.

בעבור בקשת אישור עקרוני באמצעות הטלפון, קיים פרק זמן קצוב שבמהלכו חייב מי שקיבל אישור עקרוני, להציג את המסמכים הדרושים. אם העסקה נמצאת בשלבים יותר מתקדמים, נדרשת הצגת חוזה או הסכם עקרוני חתום בין הצדדים. כמו כן, נדרשת הצגה של פרטי הנכס המיועד לרכישה.

יועצי המשכנתא הטובים ביותר – המקור למשכנתא אופטימלית

אחד המאפיינים הבולטים של המקור למשכנתא אופטימלית הינה החתירה המתמדת למקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית נתנים עם המנוסים והמיומנים ביותר בתחום, ללא פשרות.

עם זאת, אנו עורכים מעת לעת בדיקות באשר לאיכות השירות, כמו גם באשר להתאמת הפיתרון שהוצע למבקשי המשכנתא. 

לפיכך, נשמח לקבל חוות דעת איכותית ומנומקת באשר ליועץ הפיננסי שהעניק לכם את השירות, או שאתם מצויים איתו בקשר בימים אלה. 

בתודה מראש – צוות המקור למשכנתא אופטימלית

 

חשיבות אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא ניתן על ידי גוף פיננסי כל שהוא, למי שמעוניין להתחיל בתהליך קבלת משכנתא לרכישת בית חדש. האישור הזה, מרגע שניתן, מאפשר לרוכשים הפוטנציאליים להתחיל במשא ומתן לקראת רכישת הבית, בידיעה ברורה שבהתקיים התנאים המתאימים, המשכנתא הנדרשת תתקבל.

השגת אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני לקבלת הלוואת משכנתא ניתן לקבל בכמה דרכים:

אישור משכנתא טלפוני

הדרך הנוחה ביותר לקבלת אישור עקרוני למתן הלוואת משכנתא, הינה קבלת האישור באמצעות הטלפון. אישור טלפוני ניתן לקבל באמצעות הבנק שבו מתנהל החשבון. אישור עבור משכנתא חוץ בנקאית נטתן לקבל גם כן באמצעות הטלפון. התהליך לקראת קבלת האישור העקרוני הוא קצר יחסית וכולל משפר שאלות. המטרה של השאלות הללו הינה לברר פרטים כלליים על הרוכשים עצמם, כמו גם על הנכס המיועד לרכישה.

אישור פרונטאלי למשכנתא

דרך נפוצה נוספת לקבלת אישור עקרוני, הינה הגשת בקשה למשכנתא תוך הגעה לסניף הבנק, או לאחר הסניפים בבנק שבו הרוכשים מעוניינים לקחת את המשכנתא. כאשר מדובר בנטילת משכנתא חוץ בנקאית, יש צורך לעיתים להגיע למשרדים של הגוף המעניק את הלוואת המשכנתא. לצורך קבלת האישור, כדאי מאד להגיע מצוידים במסמכים הנדרשים לקבלת ההלוואה. 

מיחזור משכנתא קיימת
מחזור משכנתא
נטילת משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה
משכנתא אופטימלית, משכנתא חדשה
משכנתא אופטימלית
משכנתא משלימה
השלמה למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
משכנתא למסורבים

מסמכים נדרשים להגשת בקשה למשכנתא

להלן רשימת המסמכים העיקריים הנדרשים:

 1. צילומי תעודת זהות: צילומי תעודת זהות (כולל ספח) של כל מבקשי המשכנתא.
 2. תלושי שכר: מקובל להציג צילום של תלושי השכר בששת החודשים האחרונים. עצמאיים המגישים בקשה למשכנתא, יידרשו להציג דו"חות שנתיים על פי דרישה. בדרך כלל, נדרשים הדו"חות של השנה האחרונה. בנוסף, נדרש העצמאי להציג מאזן חתום על ידי רואה חשבון.
 3. אובליגו: האובליגו הוא תמצית חשבון הבנק של נוטלי המשכנתא. ניתן לקבל אובליגו באמצעות סניף הבנק, או להפיק אותו באמצעות הכרטיס המגנטי בכל אחד מהמכשירים האוטומטיים של הבנקים.
 4. דפי חשבון: פירוט התנועות בחשבון הבנק בשלושת החודשים האחרונים. במקרים מסוימים יידרשו תדפיסי חשבון מוקדמים יותר. המטרה של התדפיסים הינה לגלות תנועות חריגות או בעייתיות בחשבון. עם התנואות הללו ניתן למנות צ'קים חוזרים, חריגה ממסגרת האשראי או החזרת חיובים באמצעות הוראות קבע.
 5. מידע על הנכס המיועד לרכישה: לרוב, מתעניין הגוף המעניק את המשכנתא בפרטי הנכס המיועד. פרטים כאמור ניתן להשיג באמצעות פנייה לטאבו. עם זאת, בשלב הזה ניתן למסור גם מידע כללי על הנכס.
 6. תעודות מקצועיות: המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית ממליצים תמיד לצרף תעודות מקצועיות. זאת, בעיקר אם מדובר במקצועות הנחשבים איכותיים – רוקח, עו"ד, רופא, מומחה לרשתות מחשבים וכיוצא בזה. תעודות על תארים מתקדמים (תואר שני, PHD) – יתקבלו בברכה.

מידע נוסף ניתן למצוא במאמר מדריך משכנתא.

חשיבות האישור העקרוני

קבלת אישור עקרוני למשכנתא מאפשרת, כאמור, להתחיל את ההליכים לקראת רכישת הבית החדש. יתרה מכך – האישור סולל את הדרך לחתימת חוזה הרכישה עם בעלי הנכס. הדבר נכון באשר לנטילת משכנתא בנקאית, אבל נכון שבעתיים בעבור מי שמגיש בקשה לקבלת משכנתא חוץ בנקאית. אף שהדבר איננו מחויב המציאות, חלק ניכר ממי שנוטלים משכנתא שלא באמצעות הבנק, חוו סירוב משכנתא בבנק או שלא נמצאו מתאימים למשכנתא. הדבר יכול לנבוע ממגוון סיבות. חלק מבסיבות הללו הוא הכנסה נמוכה, הון עצמי נמוך ועוד. האישור העקרוני מאפשר לבשלים את העסקה, למרות המגבלה לכאורה.

הדבר הנכון ביותר בשלב הזה הוא לחתום על זיכרון דברים ולא על הסכם סופי. זיכרון דברים מאפשר הימנעות מכניסה להסכם מחייב, תוך הטלת סנקציות כנגד מי שיפר את ההסכם אם לא נוצרו התנאים לכך.

תוקף האישור העקרוני

חשוב לדעת שהאישור העקרוני שהבנק, או כל גוף פיננסי אחר, מעניק לרוכש הנכס, הוא מוגבל בזמן. בדרך כלל, האישור הזה תקף לחודשיים לכל היותר. אם במהלך התקופה הזאת לא נסגר הסכם הרכישה, יש לקבל אישור עקרוני חדש.

לצורך העניין, לא משנה אם האישור העקרוני ניתן בעל פה או אחרי פתיחה פיזית של תיק משכנתא ללקוח. בשני המקרים, האישור ניתן לתקופה מוגבלת. בשני המקרים, תנאי המשכנתא שנקבעים הם זמניים וניתנים לשינוי גם לאחר קבלת האישור.

אישור עקרוני ממספר גופים פיננסיים במקביל

מי שמתכנן נטילת משכנתא חדשה, יכול להוציא אישורים עקרוניים להלוואה הנדרשת ממספר גופים פיננסיים במקביל. האישור העקרוני נוגע אך ורק ליחסים הפיננסיים בין הבנק או הגוף הפיננסי, לבין מבקש המשכנתא. אין לאישור העקרוני כל השפעה אחרת, וגם לא אמורה להיות כזאת. זאת בדיוק הסיבה שבגללה פוקע תוקף האישור אחרי תקופה קצובה מראש.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ ומסייעים ללקוחות המעוניינים בכך בהשגת משכנתא מותאמת אישית ליכולות, לצרכים ולדרישות מיוחדות של נוטלי המשכנתא. כל אחת מההלוואות מותאמת בצורה ייחודית ללווים. למרות מה שנראה על פני השטח, אין כמעט מצב שבו יש שתי משכנתאות דומות.

אם אתם נמצאים לקראת רכישת בית או דירה חדשה, זה בדיוק המקום בשבילכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת, באמצעות האתר או בטלפון. אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהתאם וילוו אתכם לכל אורך התהליך, עד להעברת כספי המשכנתא וסיום עסקת הרכישה.