לחצו להתקשרות:

הלוואת משכנתא דרך קרן השתלמות

הלוואת משכנתא מקרן השתלמות מאפשרת הגדלת הון עצמי למשכנתא. מהי הלוואה מקרן השתלמות? מהן היתרונות בנטילת הלוואת משכנתא מקרן השתלמות? אילו אופציות נוספות קיימות להגדלת ההון העצמי הנדרש לקבלת משכנתא חוץ בנקאית או בנקאית? בשורות להלן נסקור את הסוגיות הללו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים הן במציאת משכנתא אופטימלית חדשה או בביצוע גרירת משכנתא לרכישת בית חדש. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם בהשגת השלמת הון עצמי למשכנתא. הלוואת משכנתא מקרן השתלמות הינה רק אחת מהאופציות המאפשרות השגת ההון הנדרש, תוך הימנעות מהגדלה משמעותית של ההחזר החודשי. אם אתם עומדים בפני רכישת בית חדש ואם טרם מצאתם את המשכנתא המתאימה עבורכם, אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת משכנתאות מנוסה או יועץ איכותי ובעל ניסיון יצרו אתכם קשר בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך, מרגע יצירת הקשר והד להשלמת עסקת הרכישה.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות, גיוס משכנתא חדשה והשגת הלוואה משלימה בדרך להשלמת העסקה. צרו קשר כבר כעת ועשו את הצעד הראשון לעדקת רכישה מוצלחת. 

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

למה הלוואת משכנתא מקרן השתלמות

הלוואת משכנתא מקרן השתלמות היא סכום כסף אשר כל מי שיש לו קרן השתלמות יכול לקבל כהלוואה, על חשבון הכספים שהצטברו בקרן. להלן כמה יתרונות של קרן ההשתלמות כמקור לגיוס מזומנים למשכנתא:

מי יכול לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות

הלוואה מקרן השתלמות יכולים לקחת רק מי שהפקידו לטובת הקרן סכומי כסף לאורך תקופה של שלוש שנים – קרי מחצית תקופת החיסכון. (תקופת החיסכון לקרן השתלמות עומדת על 6 שנים, שהן 72 חודשים).

גובה ההלוואה מקרן השתלמות

גובה ההלוואה יעמוד על לא יותר ממחצית הסכום שנצבר ברגע בקשת ההלוואה. לדוגמה – אם בקרן נצברו בעת בקשת ההלוואה 50,000 ₪, ההלוואה שתתקבל תעמוד על 25,000 ₪.

תנאי ההחזר

ניתן לבחור להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים. מנגד, ניתן לבחור להחזיר את כל סכום ההלוואה ביום הפירעון של הקרן. גם את הריביות על ההלוואה ניתן להחזיר בכל חודש, או להניח להן להצטבר והן תיפרענה בתום תקופת החיסכון. במצב כזה, קל יותר לעמוד בתשלום החזרי מש/כנתא אופטימלית מתוכננת היטב.

הטבות מיסוי

באופן עקרוני, הלוואת מקרן ההשתלמות אינן חייבות במס. עם זאת, מי שמבקש לפרוע את הקרן בטרם עת, יחויב בתשלומי מס גבוהים באופן מיוחד. גובה המס בפירעון מוקדם של הקרן עומד על כמחית מהסכום המצטבר.

במרבית המקרים, הסכומים הנצברים בקרן ההשתלמות עשויים להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים, ועד יותר ממאה אלף שקלים. לכאורה מדובר בסכום קטן יחסית, שלא יספיק לכיסוי חלקם של הרוכשים במחיר הדירה. עם זאת, אם לשני בני הזוג יש קרנות השתלמות, אכן מדובר בסכום כסף נכבד. היתרון העיקרי טמון בעובדה שאין החזר חודשי בגין ההלוואות הללו. כיון שכך, ההחזרים הללו לא יעיקו על חשבון הבנק, שממילא יהיה עמוס בהוצאות בעקבות נטילת המשכנתא.

הוראות בנק ישראל בנושא משכנתאות

הוראות בנק ישראל קובעות מספר סייגים למי שמעוניין לקבל משכנתא לרכישת בית חדש. הנחיות בנק ישראל מחייבות את הבנקים בישראל בצורה מוחלטת. עם זאת, גופים המעניקים משכנתא חוץ בנקאית אינם מחויבים בהכרח להנחיות הללו. אף שבדרך כלל ישנה נטייה להתיישר עם ההנחיות הללו ולפעול על פיהן, הרי שמעת לעת ועל פי שיקול דעתו של הגוף המלווה, ניתן לחרוג מהן.

להלן ההוראות העיקריות של בנק ישראל:

גובה המשכנתא ביחס למחיר הנכס

על פי הנחיות בנק ישראל, המשכנתא איננה יכולה לעמוד על יותר מאשר 75 אחוזים מערך הנכס. את שאר 25 האחוזים חייב הרוכש להביא ממקורות עצמיים. לדוגמה – משכנתא עבור דירה שמחירה הוערך על ידי שמאי המקובל על המלווים הוא מיליון שקלים (1,000,000 ₪), תעמוד על 750,000 ₪ לכל היותר.

גובה ההחזר ביחס להכנסה

החזרי משכנתא חדשה אופטימלית חודשיים לא יעלו על מחצית ההכנסה נטו של הרוכשים כאחד. לרוב לא מאשרים הבנקים החזר של יותר מאשר 30 אחוזים מההכנסה. ככל שההכנסה נטו נמוכה יותר, כך יהיו ההחזרים שיאושרו נמוכים יותר. גובה ההחזר החודשי משפיע בהכרח על מחיר הנכס שאותו ניתן לרכוש.

אורך חיי המשכנתא

ההנחיה השלישית של בנק ישראל היא שאורך חיי המשכנתא לא יעלה על שלושים שנה. ההנחיה הזאת כשלעצמה מונעת אפשרות של הקטנת ההחזר החודשי באמצעות פרישה נוחה של תשלומים.

משמעות הנחיות בנק ישראל

הגבלת גובה המשכנתא לשבעים וחמישה אחוזים מערך הנכס מתייחסת לרכישת דירה ראשונה בלבד. ברכישת הדירה השנייה יהיה אחוז המשכנתא נמוך יותר – 70 אחוזים. אם מדובר ברכישת נכס נוסף, גובה המשכנתא לא יעלה על 50 אחוזים מערך הנכס. מטרת ההנחיה היא להקטין ככל האפשר את כמות המשקיעים בנדל"ן. מי שיכול לממן מחצית ממחיר הדירה – מוזמן להשקיע. אחרת, הדבר הוא לא ממש אפשרי.

אחוז ההחזר מהשכר מנמיך גם הוא את גובה המשכנתא האפשרי. לעיתים מזומנות דווקא גובה ההכנסה נטו מכתיב את גובה המשכנתא. הכנסות נמוכות פירושן משכנתא פוטנציאלית נמוכה. המטרה של ההנחיה הזאת היא להקשות על לווים פוטנציאליים המעוניינים לרכוש נכס שהוא יקר מדיי עבורם ועלול להכניס אותם לקשיים פיננסיים בתוך זמן קצר.

הגורמים שצוינו לעיל לבדם, יש בהם כדי להגדיל את הצורך בנטילת הלוואת משכנתא מקרן השתלמות. מדובר בתוספת מזומנים שנעה בין כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הגרוע, למאה אלף שקלים ויותר. זאת, אם לשני בני הזוג יש קרנות השתלמות 100וההכנסה החודשית שלהם גבוהה.

עוד מקורות מימון להלוואת משכנתא

הלוואות חוץ בנקאיות ומקורות מימון נוספים לאלה שהוצגו לעיל מוצגים במאמרים אחרים באתר שלנו. עם המקורות הללו נמנים הלוואה חוץ בנקאית ממקורות שונים, החל מחברות ביטוח ופיננסים וכלה בחברות פרטיות או קרנות ייחודיות.

מקור מימון אפשרי נוסף הוא נטילת הלוואת משכנתא על ידי ההורים, במטרה לאפשר לרוכשי הדירות להגדיל את ההון העצמי שלהם. מדובר במשכון נכס קיים, כגון דירת המגורים של ההורים עצמם או נכס אחר העומד לרשות המשפחה.  

סוגי משכנתא קיימים, ההבדלים ביניהם והיתרונות שלהם
סוגי משכנתא
הלוואה למסורבים בבנק, הלוואות למסורבים בבנק, הלוואות למסורבי בנקים
הלוואות למסורבים בבנק
משכנתא לקניית בית חדש
משכנתא חדשה
הלוואות למשכנתא משכנתא הפוכה משכנתא למוגבלים משכנתא לבעלי בי די איי שלילי , הוצאה לפועל
הלוואות למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
מסורבי משכנתא

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים למשפחות, זוגות צעירים ויחידים, לרכוש את דירת החלומות שלהם. אם יש לכם צורך בהצעה למשכנתא לרכישת בית חדש, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת פיננסית איכותית או יועץ מנוסה מטעם המקור למשכנתא אופטימלית יצרו אתכם קשר בהקדם. המקצוענים שלנו יסייעו לכם במציאת המשכנתא הטובה ביותר בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם בהשגת הסכום הנדרש לכיסוי חלקם של הרוכשים. זאת, הן באמצעות מקורות כפי שצוינו לעיל והן ממקורות חלופיים אחרים.

היועצים הפיננסיים המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות לעסקים, כמו גם הלוואת משכנתא. כדאי ליצור קשר כעת ולהצטרף להצלחה.