לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
השלמת משכנתא קיימת, הרחבת משכנתא, השלמת משכנתא לכל מטרה דרך מחזור משכנתא, משכנתא משלימה וגיוס הלוואה לכל מטרה, השלמת משכנתא לבעלי משכנתאות לשיפוץ בית, השלמה למשכנתא לאירוע משפחתי, השלמת משכנתא לצורך סילוק חובות ולימודי תואר אקדמי, הלוואת משכנתא משלימה לסיוע לילדים ברכישת דירה
מהו מחזור משכנתא קיימת? כיצד אפשר לבצע מיחזור משכנתא קיימת בתנאים טובים יותר? למה כדאי בשנת 2018 למחזר משכנתא? מתי יש צורך בהליך מחזר משכנתא? מתי מיחזור משכנתא הוא לא כדאי כלכלית?
הוראות בנק ישראל בנושא משכנתאות נועדו להסדיר את שוק המשכנתאות בישראל. מהן הוראות בנק ישראל בנושא משכנתאות? למי מיועדות הוראות בנק ישראל ומה משמעותן? כיצד ניתן לקבל משכנתא אופטימלית למרות המגבלות שמציבות הוראות בנק ישראל בתחום המשכנתאות?
התאמה להלוואה דרך משכנתא חוץ בנקאית: לבעלי נכסים עם שיעבוד משכנתא נמוכה עם הכנסות גבוהות מסורבי בנקים עסקיים ופרטיים שמעוניינים לממש את זכותם לקבלת הלוואה כנגד רישום הערת אזהרה על ביתם.
הלוואת משכנתא חוץ בנקאית אופטימלית, כדאיות המשכנתא החוץ בנקאית ביחס לבנקים, מקורות לגיוס משכנתא חוץ בנקאית אופטימלית, משכנתא דרך קרנות פנסיה, משכנתא באמצעות גופים פיננסיים חוץ בנקאיים פרטיים

משכנתא לשיפוצים מידע חשוב

משכנתא לשיפוצים היא הלוואה לטווח רחוק לצורך שיפוצים בנכס. זאת, כאשר הערבות כנגד ההלוואה הינה הנכס עצמו. האם עדיפה משכנתא לשיפוץ בבית או הלוואה? מהם השיקולים לנטילת משכנתא חוץ בנקאית לשיפוצים? היכן ניתן לקחת הלוואה כזאת? מה היתרונות של משכנתא לשיפוצים על פני הלוואה חוץ בנקאית? התשובות לשאלות הללו במאמר שלפניכם.

אם אתם מתלבטים באשר לדרך הנכונה למימון שיפוצים בבית, זה בדיוק המקום עבורכם. היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימאלית יסייעו לכם בקבלת החלטה מושכלת ומקצועית. כמו כן, הם יסייעו בהשגת ההלוואה המתאימה ביותר בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

הלוואת משכנתא לשיפוצים חיבת להיות מותאמת לצרכים ולגודל השיפוצים, כמו גם ליכולת ההחזר של הלווים. בנוסף, ניתן להשיג הלוואות גם עבור מסורבי בנקים שיש ברשותם נכס נדל"ן. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון בדרך להשגת הלוואה או משכנתא לשיפוצים בהתאמה אישית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

משכנתא לשיפוצים או הלוואה

מרגע שהתקבלה ההחלטה על ביצוע שיפוצים בבית עוברת ההתלבטות לנושא הכספי. לרוב, ההתלבטות היא הדרך להשגת המימון לשיפוצים: האם כדאי לקחת הלוואה קצרת מועד, או שמא משכנתא לשיפוצים היא הדרך הנכונה? לפני קבלת ההחלטה, כדאי להתחשב במספר שיקולים משמעותיים.

היקף השיפוצים

ההתייחסות לסכום הנדרש לצורך שיפוצים בנכס הנדל"ן נובעת באופן ישיר מקביעת היקף השיפוצים הרצוי. אם מדובר בשיפוצים חלקיים וקוסמטיים, או כאלה שהעלויות שלהם נמוכות, ייתכן מאד שניתן להשתמש במסגרת האשראי הקיימת בבנק ולפרוש את התשלומים לספקי השירות והחומרים על פני תקופה ארוכה. לחילופין, ניתן לקחת הלוואה בסכומים צנועים. גם הבנק שבו מתנהל החשבון שלכם ישמח להעניק לכם הלוואה כזאת. זאת, בהנחה שיש לכם בטחונות מתאימים או לכל הפחות משכורת סבירה וקבועה.

לעומת זאת, אם מדובר בביצוע שיפוצים נרחבים, משכנתא לשיפוצים היא בהחלט דבר ששווה לשקול אותו. שיפוצים נרחבים כוללים גם החלפת צנרת המים והחלפה או שדרוג של מערכת החשמל בבית. כמו כן כוללים שיפוצים משמעותיים גם שינוי העיצוב הפנימי בבית – כולל שבירת קירות ובנייה מחדש, ריצוף וכיוצא באלה שינויים. העלויות של שיפוצים מהסוג הזה הן גבוהות מאד. הלוואה צנועה או שימוש במסגרת האשראי הקיימת אינם מספיקים למימון השיפוצים מהסוג הזה. לפיכך, כדאי לחשוב על פתרונות אחרים.

המומחים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימאלית ישמחו לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת בנושא ולהוציא אותה מהכוח אל הפועל. העלויות של שיפוצים מאסיביים בבית הינן גבוהות. מדובר בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים לכל הפחות, תוך התחייבות למספר גבוה של החזרים, המתפרש על פני כמה וכמה שנים.

מטרת השיפוצים

אם המטרה של ביצוע שיפוצים הינה העלאת ערך הנכס, הרי ששיפוצים כלליים וקוסמטיים הם מספיקים לצורך העניין. לעומת זאת, אם המטרה היא להמשיך ולהתגורר בבית או בדירה המשופצת לאורך זמן, חשוב לבצע את השיפוצים בצורה כוללת ונאותה. אמנם מדובר בהשקעה גדולה יחסית, אבל החיסכון לטווח רחוק הוא עצום.

עלות התיקון של פיצוץ אחד בצנרת המים עלולה להגיע לכמה אלפי שקלים, בלי כל אחריות מצד מבצע התיקון, שהתקלה לא תחזור על עצמה. יתרה מזאת – במרבית המקרים גורר תיקון תקלה אחת להיווצרות תקלות נוספות ופיצוצים נוספים בצנרת. מעבר לעלויות הגבוהות, תיקונים כאלה גורמים אי נוחות מרובה, שלא לדבר על הנזק שעלול להיגרם למרצפות ולקירות כתוצאה מהצורך לחשוף את הצנרת כדי לבצע את עבודת התיקון

אותם הדברים אמורים גם בקשר להחלפת צנרת החשמל ואטימה מוחלטת שלה בפני לחות, אבק וקורוזיה. זאת, על מנת להימנע מקצרים והפסקות חשמל כתוצאה מחדירת מים בחורף, למשל. גם כאן, עלות התיקון של תקלה אחת היא גבוהה מאד. גם כאן יש צורך לעיתים קרובות לשבור קירות ומרצפות כדי לחשוף את צנרת החשמל.

נמצאנו למדים, אם כן, ששיפוצים לצורך המשך מגורים צריכים להיות מקיפים. העלות שלהם, לפיכך, היא גבוהה. לכן כדאי למצוא פתרון כולל, שלא יעיק יתר על המידה על התקציב המשפחתי החודשי.

מקורות מימון לשיפוצים

ההחלטה על אופי השיפוצים צריכה להתקבל אחרי בדיקה של כל האופציות הפיננסיות העומדות לרשות בעלי הבית או הדירה. האופציות הפיננסיות כוללות משיכת כספים או הלוואות מקרנות השתלמות, הלוואות מקרנות פנסיה, חסכונות, ביטוחים ובקיצור – כל סכום כספי נזיל העומד לרשות בעלי הנכס. להלן סקירה של חלש מהמקורות הללו..

קרנות השתלמות:

קרן השתלמות אמורה להשתחרר בכל שש שנים מרגע שנפתחה. אבל מה שרבים אינם יודעים הוא שלאחר תקופה מסוימת ניתן לקבל עד מחצית מהסכום שהצטבר באמצעות הלוואה מקרן השתלמות. בעלי משכורת ממוצעת יכולים לקבל אחרי מחצית התקופה, קרי 3 שנות חיסכון, הלוואה שיכולה להגיע לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים.

אפשר להחזיר את ההלוואה הזאת בתשלומים. לחילופין, אפשר להחזיר את הריבית החודשית בלבד, ואת הקרן להחזיר ביום שבו משתחררת קרן ההשתלמות. הריבית על הלוואות כאלה יכולה לנוע סביב כמה מאות שקלים בחודש, סכום בהחלט זניח. עם זאת, מי שמעוניין להימנע מתשלום הריבית, יכול לבקש לדחות גם את התשלומים הללו ליום הפירעון של הקרן..

קרנות פנסיה

בקרנות הפנסיה לא ניתן לעשות הסדר דומה לזה המקובל בקרן ההשתלמות. מדובר למעשה רק על הלוואה דרך קרן פנסיה, שההחזרים שלה מתבצעים בתשלומים חודשיים. זאת ועוד – הריביות על הלוואות כאלה גבוהות יחסית. עם זאת, ניתן לפרוש את החזרי ההלוואה על פני שבע שנים, במקום חמש. שנים כמקובל בהלוואות בנקאיות רגילות. מגבלה חשובה לעניין קבלת הלוואה מקרן פנסיה, היא הגיל של הלווים. חוסכים בקרנות הפנסיה שגילם מתקרב לגיל הפנסיה, עלולים להיות מנועים מקבלת הלוואה על חשבון הקרן.

גם כאן, מדובר על משיכה של אחוז מסוים מכספי הקרן ולא יותר. מגבלה חשובה לעניין זה היא, שכל הסכום הצבור בקרן והמשמש לצורכי פיצויים, לא יילקח בחשבון לצורך חישוב סכום ההלוואה האפשרי. הדבר היה אפשרי בעבר, אבל הנחיות בנק ישראל שניתנו לפני מספר שנים מונעות את השימוש בכספי הפיצויים לשם נטילת הלוואה.

אבל גם אם לוקחים בחשבון את כל ההגבלות כאמור לעיל, עדיין נותר סכום לא קטן שניתן לקחת כהלוואה מקרנות הפנסיה. המגבלה היחידה היא עלות השיפוצים, שעלולה להיות גבוהה יותר מסך כל ההלוואות שניתן לקחת מהקרנות הללו.

בנקים – הלוואות בלון

אם עומדת לרשותכם קרן השתלמות או תכנית חיסכון שאמורה להשתחרר בקרוב, ישמח הבנק להעניק לכם הלוואת בלון, כשהקרן או תוכנית החיסכון משמשות ערבויות כנגדה. גם אם ידוע לכם על סכום גדול שאתם אמורים לקבל בקרוב, הלוואת בלון היא רלבנטית. עם זאת, יש צורך להציג בפני הבנק או הגוף המלווה, הוכחות באשר לסכום האמור ולמקורות שלו. מדובר באותו עקרון של ההלוואה מקרן ההשתלמות: נוטלים הלוואה, מחזירים רק את הריבית ובתאריך מוסכם מראש מחזירים את כל סכום ההלוואה.

מיחזור משכנתא קיימת
מחזור משכנתא
נטילת משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה
משכנתא לקניית בית חדש
משכנתא חדשה
משכנתא משלימה
השלמה למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
משכנתא למסורבים

ככלל, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לקחת סכום כסף בהלוואה, תוך ידיעה שבזמן כל שהוא בעתיד הנראה לעין ניתן יהיה לחסל אותה. בנוסף, הלוואה מהסוג הזה כדאי לקחת אך ורק עבור מטרה חשובה וחד פעמית. הלוואה כזאת, אם נעשה בה שימוש למטרות יום יומיות, עלולה להזיק יותר מאשר לעזור.

משכנתא לשיפוצים כל היתרונות

אפשרות נוספת שכדאי לשקול כשחושבים על שיפוצים היא נטילת משכנתא לצורך שיפוצים. הדרך הנוחה ביותר לנטילת משכנתא לשיפוצים היא פשוטה – מחזור והגדלת משכנתא. מחזור משכנתא פירושו חיסול המשכנתא הקיימת ונטילת משכנתא בסכום גדול יותר מיתרת המשכנתא שחוסלה. היתרונות בביצוע פעולה כזאת הם רבים. להלן היתרונות החשובים שבמחזור משכנתא לצורך שיפוצים:

א. ריביות: מדובר למעשה בהלוואה, כאשר הריביות עליה נמוכים יחסית ועומדים על אחוזים בודדים.

ב. פרישת תשלומים: ההלוואה נפרסת למעשה על פני שנים רבות. כך, התוספת לתשלום החודשי היא זניחה למדי ואיננה משפיעה השפעה של ממש על התקציב המשפחתי ועל ההתנהלות היום יומית.

ג. גודל הסכום: נקודת המוצא היא שנוטלי ההלוואה כבר החזירו במשך מספר שנים, חלק ניכר מהמשכנתא שנטלו. לפיכך, יתרת המשכנתא לתשלום היא קטנה באופן יחסי למחיר הדירה. לפיכך, ניתן למחזר משכנתא תוך שהסכום הנותר בידי בעלי הנכס בסוף התהליך הוא גדול יחסית.

בימים אלה, למרות העלייה בריבית שנרשמה בתקופה האחרונה, מחזור משכנתא הוא עדיין תהליך ששווה לשקול, גם אם אין עומד על הפרק נושא השיפוצים. ואם אתם זקוקים לנטילת משכנתא לשיפוצים – מחזור משכנתא הוא מועיל על אחת כמה וכמה.

המומחים של המקור למשכנתא אופטימאלית יסייעו לכם למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר עבורכם. ההלוואה או משכנתא לשיפוצים תהיה מותאמת לצרכים וליכולות שלהם בצורה מושלמת. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בדרך לשיפוצים הנדרשים בבית שלכם..

היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימאלית מתחייבים למצוא עבור הלקוחות הפונים אליהם את ההלוואה המתאימה ביותר לדרישות, ליכולת ההחזר ולצרכים שלהם. המומחים המקצועיים והמיומנים של המקור למשכנתא אופטימאלית ילוו אתכם עד לקבלת ההלוואה בפועל. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימאלית מעניקים את שירותיהם הטובים בכל רחבי הארץ. כדאי ליצור קשר כעת.