לחצו להתקשרות:

הלוואת משכנתא לשיפוצים

משכנתא לשיפוץ בית מסייעת לעמוד בעלויות הגבוהות של שיפוצים, תיקונים ושינויים בבית. מהן היתרונות של הלוואת משכנתא אופטימלית לשיפוצים? מתי כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית לשיפוץ הבית? אילו גופים מעניקים משכנתא לשיפוצים בבית? מה ההליך המקובל לנטילת הלוואות לשיפוצים בבית? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לבעלי דירות ונכסי נדל"ן אחרים להשיג משכנתא לשיפוץ בית בתנאים טובים ובפרישת תשלומים נוחה. אם יש לך תוכניות לביצוע שיפוצים בבית הגעת למקום הנכון. היועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימאלית פעילים בכל רחבי הארץ ומספקים פתרונות פיננסיים איכותיים ומותאמים אישית לכל דורש. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות הפעילות, ולעשות צעד ראשון למימוש התוכנית לשיפוץ בית.

 

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

יתרונות משכנתא לשיפוץ בית

ישנם מספר יתרונות ברורים בנטילת משכנתא לשיפוצים בבית, על פני הלוואות רגילות לשיפוצים. להלן שני היתרונות העיקריים של הלוואת משכנתא מהסוג הזה:

פרישת תשלומים לתקופה ארוכה

היתרון הראשון והבולט ביותר של משכנתא לשיפוצים הינו האפשרות לפרוש את החזרי ההלוואה על פני תקופה ארוכה. זאת, בניגוד מוחלט להלוואה רגילה. הלוואה כזאת נפרשת על פני שנים בודדות, מה שמגדיל את ההחזר החודשי בצורה ניכרת. פרישת התשלומים מחלקת את החזרי ההלוואה לתשלומים קטנים יחסית, שאינם מעיקים בצורה משמעותית על התקציב המשפחתי.

ריבית נמוכה

היתרון הבולט השני של הלוואת משכנתא לשיפוצים הינו הריביות הנמוכות הנהוגות על הלוואות מהסוג הזה. הריבית על הלוואת משכנתא לשיפוצים עומדת על אחוזים בודדים. זאת, בניגוד לריביות על הלוואות רגילות, שעלולות להגיע לכדי 12 אחוז לשנה (אחוז אחד לחודש) ואפילו יותר.

הסיבה לריביות הנמוכות היא שתמורת ההלוואה, הלווה ממשכן את נכס הנדל"ן שברשותו. הדבר מבטיח למלווים את החזר התשלומים במלואם – מה שמאפשר להם להוריד את הריביות בגלל רמת הסיכון הנמוכה.

מתי כדאי לקחת משכנתא לשיפוצים

בדרך כלל, כדאיות משכנתא חוץ בנקאית לשיפוצים נמדדת על פי הסכום המבוקש. אם מדובר בביצוע תיקונים ושיפוצים לא משמעותיים, הרי שכדאיות המשכנתא כאמור יורדת. ההליך הארוך יחסית והבירוקרטיה הכרוכה בה, הופכת אותה לבלתי כדאית בנסיבות הללו.

ואולם הכדאיות של משכנתא לשיפוץ בית עולה, ככל שעולה הסכום הדרוש לביצוע השיפוצים. אם מדובר בשיפוצים יסודיים, נטילת משכנתא לשיפוצים היא בהחלט אופציה ראויה. שיפוצים יסודיים כוללים החלפת מערכת האינסטלציה, החלפת קווי החשמל ותוספות ושינויים מרחיקי לכת במבנה הפנימי של הנכס. כמו כן, השיפוצים עשויים לכלול גם רכישת ריהוט הולם. כשמדובר בעשרות אלפי שקלים ואולי יותר, הכדאיות של הלוואה מהסוג הזה עולה מאד.

שיפוץ הנכס היא למעשה השבחה שלו. ערכו של נכס משופץ עולה בלא פרופורציה לסכום שהושקע בשיפוצים. כיון שכך, נטילת משכנתא לשיפוצים בבית עשויה להשתלם ולהניב הטבה כספית שהיא גדולה מהסכום שנלקח כהלוואה.

הלוואה לשיפוצים והשבחת הנכס

חלק ניכר מבעלי הנכסים הנדל"ניים משפצים אותם במטרה להמשיך ולגור בהם בנוחות, אבל במקרים אחרים, כמתואר לעיל, השיפוצים הם דרך להעלאת מחיר הנכס ולמכירה שלו ברווח נאה. לאחר השיפוץ ניתן למכור את הנכס במחיר גבוה יותר, המגלם את מחיר השיפוצים ואת המאמצים הכרוכים בהם.

שיפוצים בנכס הנדל"ן נדרשים גם אם בעל הנכס מעוניין להשכיר אותו במחיר גבוה. גם מחיר השכירות של נכסי נדל"ן מטפסים אם מדובר בנכס ששופץ לאחרונה. הלוואות לשיפוץ נכסים נועדו, לפיכך, ליצירת ערך מוסף לנכס. לרוב, כאמור, הערך המוסף הזה גבוה מסך ההשקעה הפיננסית בשיפוצים.

גיוס הלוואות לשיפוצים

הלוואות לשיפוץ דירה ניתן לגייס בשתי צורות: האחת – הלוואות לטווח קצר יחסית, כאשר לצורך ההלוואה משעבדים את הנכס. בחלק מהמקרים מדובר פשוט במשכנתא שנייה – משכנתא על החלק של הנכס שאיננו משועבד לגוף שהעניק את המשכנתא מלכתחילה. התהליך במקרה הזה זהה להליך קבלת משכנתא רגילה. מה שתומך ומסייע לבעל הנכס הוא שעם השנים הוא שילם חלק ניכר מהקרן. כמו כן מסייעת לו עליית מחיר הנכס שארעה עם השנים.

מחזור משכנתא, הגדלת משכנתא

ואולם במרבית המקרים, הדרך המועדפת לביצוע התהליך הינה מחזור והגדלת משכנתא, כלומר סילוק המשכנתא הקיימת ונטילת משכנתא חדשה, בסכום גבוה יותר מסכום הקרן שנפרע. היתרון בהלוואה כזאת הוא פרישת ההחזרים שלה על פני תקופה ארוכה, לרוב של עשר שנים ויותר. משכנתאות ממוחזרות כאלה מכילות בתוכן למעשה הלוואות לשיפוץ נכסים.

היועצים הפיננסיים המיומנים והמקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ ומתמחים בהשגת הלוואות לשיפוץ דירה. ניתן לגייס הלוואות כאלה עבור מגוון רחב של לקוחות בעלי נכסי נדל"ן. ההלוואות ניתנות בתנאים נוחים ובמהירות יחסית, תוך התאמה לצרכים וליכולות של בעלי הנכס. צרו קשר עוד היום ותוכלו גם אתם להנות מהשירות הטוב והמהיר של המקוא לאשראי עסקי. 

הליך קבלת הלוואה חוץ בנקאית לשיפוצים

אם מדובר בשיפוצים בקנה מידה קטן, הרי שאפשר פשוטו להביא את בעלי המקצוע לביצוע העבודה. זאת, לאחר שהמחיר עבור השיפוצים נקבע. אבל אם מדובר בשיפוצים רציניים, התהליך האופטימלי הוא כדלקמן:

יצירת תוכנית השיפוצים

תוכנית השיפוצים מגדירה בצורה מדוייקת את הייעוד שלהם. ככל שהשיפוצים הם יסודיים יותר, כך התוכנית חייבת להיות מפורטת יותר. אם השיפוצים כוללים גם שבירת קירות ושינויים במבנה הכללי של הנכס, ההמלצה כאן הינה לפנות לשירותיו הטובים של מהנדס מיומן ומנוסה.

המהנדס ילמד את תוכנית השיפוצים ויציין את המגבלות שלה. במידה רבה, שיפוצים הכוללים שבירת קירות ושינוי החלל הפנימי בבית דומים להליך בנייה. המהנדס חייב לבנות את תוכנית העבודה מההתחלה ולעקוב אחרי הביצוע שלה בפועל.

קביעת התקציב לשיפוצים

תוכנית העבודה היא הבסיס לקביעת התקציב המיועד לביצוע השיפוצים. לצורך כך, ניתן לבדוק מחירים אצל מספר בעלי מקצוע. הערכת המחיר מהווה את הבסיס לבקשת ההלוואה או המשכנתא לשיפוצים.

במאמר מוסגר כדאי לומר, שגם בחירת בעלי המקצוע היא עניין חשוב. כדאי לבחור בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים, שיש להם הוכחות לביצוע עבודות שיפוצים בקנה מידה גדול.

נחיצות משכנתא חוץ בנקאית לשיפוץ

משכנתא חוץ בנקאית לשיפוצים נדרשת במקרה שהבנק מערים קשיים על הלווה, או שהוא מסרב לבקשה לקבלת הלוואה או משכנתא לצורך שיפוצים. סירוב כזה נובע בדרך כלל מהעובדה שהלווה הוא בעל היסטוריה לא מחמיאה של אי עמידה בהתחייבויות כספיות או שהחשבון שלו מוגבל.

מיחזור משכנתא קיימת
מחזור משכנתא
נטילת משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה
משכנתא לקניית בית חדש
משכנתא חדשה
משכנתא משלימה
השלמה למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
משכנתא למסורבים

אם מבקש ההלוואה מיצה את כל היכולות ואת כל האשראי שהבנק מוכן להעניק לו, גם אז הוא עלול להיתקל בקשיים. לעיתים מזומנות הוא ייתקל בסירוב, גם אם תיאורטית הוא יכול לממש את זכותו למחזר את המשכנתא על הדירה שלו.

גם אם הבנק ייענה לבסוף לבקשה, ההלוואה לצורך השיפוצים תישא ריביות גדולות. זאת, כיון שהבנק מעוניין לגלם את הסיכון הכרוך בהענקת הלוואה ללקוח בעייתי. גם הלוואת משכנתא תישא, במקרים הללו, ריביות גבוהות יחסית.

הפתרון הזמין והטוב ביותר הוא נטילת הלוואה חוץ בנקאית לשיפוץ בית,  או משכנתא חוץ בנקאית כאשר הבית עצמו מהווה ערבות להלוואה. ניתן להשיג את ההלוואה בצורת משכנתא שנייה – משכנתא על החלק בנכס שאיננו משועבד לבנק. לחילופין, ניתן לבצע מחזור והגדלת משכנתא, כפי שכבר הוזכר לעיל. בהפרש בין ההלוואות ניתן להשתמש לשיפוץ הדירה. האפשרות הזאת היא במקרים רבים האפשרות המועדפת וגופים חוץ בנקאיים נוטים לנקוט בה, אם מדובר בהלוואה בסכומים גבוהים.

היועצים הפיננסיים המקצועיים והמיומנים של המקור למשכנתאו אופטימאלית מתמחים בביצוע מחזור משכנתאות לכל סוגי הלקוחות, כולל גם לקוחות מסורבי משכנתא בבנק. כמו כן, הם מסייעים בהשגת הלוואה חוץ בנקאית לשיפוצים. כדאי ליצור קשר כבר כעת והיועצים המקצועיים יחזרו אליכם בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הליך קבלת ההלוואה הנדרשת.