לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

הלוואות גדולות כנגד קרקעות

נושא הלוואת משכנתא נדון בהרחבה במאמרים קודמים באתר. בשורות הבאות נרחיב בעיקר בנושא נטילת הלוואות גדולות לכל מטרה כנגד שעבוד קרקע. אילו סוגי קרקע קיימים בישראל? אלו קרקעות ניתן למשכן כנגד הלוואה? מתי כדאי לקחת הלוואה כנגד שעבוד קרקע?  מהם תנאי הריבית וההחזר של הלוואה כזאת? היכן ניתן להשיג הלוואה תמורת שעבוד קרקע?

אם יש חלקת קרקע הרשומה על שמך בטאבו ואם יש לך צורך בנטילת משכנתא חוץ בנקאית תוך שימוש בקרקע הזאת כערבות, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה המקובלות. אחד היועצים (או היועצות) שלנו יצור אתך קשר בהקדם. אנו נלווה אותך לאורך כל התהליך, החל ממציאת הלוואה חוץ בנקאית המתאימה ביותר עבורך וכלה בהשלמת העסקה וקבלת המזומנים. המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ. כדאי ליצור קשר כעת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סוגי קרקעות וקבבלת הלואות

שטחה של מדינת ישראל בתחומי הקו הירוק הינו קצת יותר מאשר 20,000 קמ"ר. יותר מתשעים אחוזים (90%) מהשטח, נמצא בשליטת רשות מקרקעי ישראל. (עד לשנת 2013 נקראה הרשות "מנהל מקרקעי ישראל", שם שעדיין נפוץ בציבור). רק כשבעה אחוזים מהקרקעות בישראל מצויות בידיים פרטיות. קרקע פרטית, כשמה כן היא, הינה רכושו הבלעדי של בעל הקרקע. היא רשומה על שמו בטאבו, בצורה המפורטת ביותר האפשרית. ברישום בניין משותף, למשל, רשומה חלקת הקרקע, יחד עם תת החלקה המציינת בבירור את מיקומה של הקרקע הפרטית.

מתוך השטח הכללי של המדינה, קצת יותר מרבע (5.7 מיליון דונם, ליצר דיוק) הינו שטח חקלאי. כל שאר השטחים הם כאלה המוגדרים שטחים פתוחים, שאינם מיועדים לבניי, שטחי אימונים לצבא או שטחים שהם בבחינת הרזרבה הקרקעית של מדינת ישראל. מרבית האדמות הללו מצויות בשליטתה שהמוחלטת של המדינה. אבל מיעוטן נמסרו לגופים שונים (מושבים, קיבוצים) למטרות ספציפיות, בדרך כלל גידולים חקלאיים.

בחלק מהמקרים נמסרו הקרקעות בחכירה לקבוצות וגופים מסוימים. בחלקם, נבנו על השטח המוחכר בתים, ואפילו גושי בניינים שונים. במקרים הללו, הדיירים בבניין המשיכו לשלם דמי החכרה תקופתיים.

הלוואת משכנתא מ'קן השתלמות, הלוואת משכנתא ממגוון מקורות השלמת הון למשכנתא
הלוואת משכנתא
הלוואות למסורבים בבנק, הלוואה למסורבי בנקים, הלוואה למסורבים בבנקים
הלוואות למסורבים בבנק
הלוואת משכנתא מקרן פנסיה, הלוואה מקרן פנסיה להשלמת משכנתא
הלוואה מקרן פנסיה
הגדלת משכנתא הרחבת משכנתא הגדלת סכום המשכנתא
הרחבת משכנתא
הלוואה חוץ בנקאית למשכנתא, השלמת משכנתא ממקורות חוץ בנקאיים
הלוואה חוץ בנקאית
הלוואת משכנתא מקרן השגתלמות, הלוואה מקרן השתלמות והשלמת משכנתא קיימת
הלוואה מקרן השתלמות

במקרים מסוימים, נמסרה קרקע לקבוצת אנשים, מבלי שגבולות הקרקע בניהם סומנו או הוגדרו מראש. כל האדמה שייכת לכל אחד מהבעלים, תוך הגדרה של אחוזי השטח השייכים לכל אחד. בשיטה הסוציאליסטית של הקיבוצים והמושבים שהיתה נהוגה בעבר, הדבר לא היווה בעיה. אלא שעם השנים "הועתקה" השיטה הזאת גם לבניינים משותפים. במשך שנים נבנו בניינים, כאשר החלקות ותת החלקות המדויקות השייכות לכל דייר לא נרשמו בטאבו. הרישום היה משותף, תוך הגדרת אחוזי הבעלות של כל דייר. השם המקובל לבעלות משותפת על הקרקעות הוא "מושאע" – שם שמקורו בשיטה האגרארית העות'מאנית, והמשקף בעלות קולקטיבית של משפחות בכפר על האדמה.

קרקעות הניתנות לשעבוד לשם קבלת הלוואה

מבחינת האנשים האוחזים בקרקע, מתגוררים עליה ומשתמשים בה לצרכיהם, אין כמעט הבדל בין חלוקת קרקע בשיטת המושאע, קרקע בחכירה או קרקע פרטית הרשומה בצורה מדויקת בטאבו. עם זאת, במקרה שבו בעלים של קרקע מבקש הלוואה תוך משכון הקרקע כערבות להלוואה, המצב שונה למדיי.

קרקע או חלקה פרטית רשומה בטאבו

קרקע פרטית השייכת לאדם והרשומה בצורה מדויקת בטאבו, כולל רישום חלקה ותת חלקה, אם צריך, מהווה בטוחה הולמת לנטילת הלוואת משכנתא לכל מטרה, או הלוואה אחרת. זאת, כיוון שמגובר בנכס לכל דבר, שניתן לממש אותו בעת הצורך.מדובר בנטילת הלוואת משכנתא כנגד נכסים שצורתה הקלאסית. במרבית המקרים, ניתן לקבל הלוואה בגובה מחצית מערך הנכס, כפי שנקבע בהערכת שמאי.

קרקע או חלקה בשיטת המושאע

רישום בשיטת המושאע, איננו יוצר הפרדה ברורה ומוחלטת בין חלקות הקרקע בחלקה. הדבר מסובך למדיי כשמדובר בחלקת אדמה חקלאית, ומסובך שבעתיים אם מדובר בבניין מגורים. בכל האמור בזכויות קניין או מגורים ובחיי היום יום של המתגוררים על הקרקע, אין שוני מהותי ביחס לקרקע הרשומה בטאבו. הבעיה מתחילה ברגע שאחד מבעלי הקרקע מעוניין למשכן אותה כנגד הלוואת משכנתא או אחרת.

לרוב יימנעו הבנקים מלהעניק משכנתא בנקאית כנגד נכס הרשום בשיטת המושאע. הסיבה לכך היא שהשיטה הזאת איננה מאפשרת להצביע על חלקת אדמה מסוימת בשטח ולשייך אותה ללווה הפוטנציאלי. ניתן לקבל הלוואה כזאת, אם כל הדיירים או השותפים בקרקע יתאגדו, יבצעו מדידה של החלקות הפרטיות וירשמו אותן כהלכה בטאבו.

כאשר למכירת הנכס – גם מי שירכוש את הנכס ויהיה מעוניין לקחת משכנתא חדשה לרכישת בית, עלול לעמוד בפני מכשולים לא פשוטים. לא אחת קורה שעסקאות נדל"ן לא מתבצעות בדיוק בגלל החשש של קונים פוטנציאליים מהמצב

הלוואה כנגד קרקע חקלאית

גם קרקע חקלאית איננה מסוג הנכסים שבעבורם ניתן לקבל הלוואה בקלות. עם זאת, בתנאים מסוימים, ואם על הקרקע הזאת אין חובות קיימים אחרים, ניתן לקבל הלוואות, בעיקר ממקורות חוץ בנקאיים. הערכת השווי של אדמה כזאת היא נמוכה יחסית. זאת, גם אם כל הסימנים מראים שהאדמה הזאת עומדת להיות מופשרת לבנייה. רק אחרי ההפשרה בפועל, ניתן לגלם את מלוא הערך של הקרקע לצורך הלוואה.

הלוואה לכל מטרה כנגד קרקע מופשרת

קרקע שהופשרה לבנייה והשייכת לבעלים מוגדרים ורשומה על שמם, דינה כדין נכס נדל"ן לכל דבר. במקרה הזה, גם בנקים וגם מוסדות פיננסיים חוץ בנקאיים, יסכימו להעניק הלוואה, כשהקרקע המופשרת מהווה בטוחה.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים ללוות כספים על חשבון נכס נדל"ן המצוי ברשותם. אם יש ברשותך נכס נדל"ן ואם יש לך צורך ללוות כספים תוך משכון הנכס, זה המקום עבורך. המקצוענים שלנו ישיגו עבורך את ההלוואה המשתלמת ביותר, בתנאים הטובים ביותר ובהתאמה ליכולות ולצרכים שלך. זאת, בהתאמה לאופי הנכס. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נסייע לך במציאת ההלוואה ובכל התהליך לקראתה. אנו פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים בגיוס הלוואות ומשכנתאות. כדאי ליצור קשר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה הרגילות. יצירת הקשר היא הצעד הראשון לקראת ההצלחה.