לחצו להתקשרות:

משכנתא לבעלי שקים שחזרו

נטילת משכנתא לבעלי שקים חוזרים איננה עניין פשוט ועלולה להיתקל בקשיים. מה המשמעות של שקים חוזרים בחשבון הבנק? מה ההשפעה של המחאות שחזרו על האפשרות לקחת משכנתא? כיצד ניתן לקבל משכנתא למרות השקים החוזרים? בהמשך המאמר נדון בסוגיות הללו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים במציאת משכנתא חוץ בנקאית עם שיקים חוזרים. זאת, בהתאמה אישית ליכולות ולצרכים של מבקשי המשכנתא. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם במקרים אחרים שבהם מבקשי הלוואת משכנתא נתקלו בסירוב משכנתא בבנק.

אם יש לכם צורך במשכנתא והבנקים מערימים קשיים בדרך למשכנתא שלכם, זה המקום עבורכם. היועצים המקצועיים של המקוא למשכנתא אופטימלית עומדים לרשותכם תמיד. ניתו ןיצור קשר באמצעות טופס יצירת קשר באתר. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת פיננסית מנוסה או יועץ פיננסי איכותי יחזרו אליכם בהקדם. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בהשגת משכנתאות לפרטיים ולעסקים. כדאי ליצור קשר כעת ולהצטרף להצלחה.

ראו גם: משכנתא למסורבים בבנק

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הגבלה בחשבון וקבלת משכנתא

אחת הבעיות הקשות ביותר למי שמעוניין לקחת משכנתא חדשה לרכישת בית היא מצב שבו חשבון הבנק שלו הופך למוגבל. הגבלה על חשבון מוטלת כאשר באותו חשבון חזרו 10 המחאות, בתוך פרק זמן של שנה אחת.

זה המקום לציין שמדובר אך ורק בשקים שחזרו כיון שבחשבון הבנק לא היה להם כיסוי. (בעגה הבנקאית מכונים שיקים כאלה א.כ.מ – אין כיסוי מספיק. זאת גם המשמעות של החותמת המוטבעת מאחורי השיק במקרים כאלה). אם המחאה כל שהיא חזרה מסיבות טכניות, היא לא תיכלל במניין ההמחאות להגבלת החשבון.

עוד חשוב לציין שהחזרה של אותו השיק בפעם השנייה (אם הופקד פעם נוספת לאחר שהוחזר בפעם הראשונה), גם היא איננה נכללת במניין השקים החוזרים. לצורך הטלת הגבלה על חשבון הבנק נכללים 10 שיקים שונים. אם המחאה חזרה פעמיים מסיבת א.כ.מ, לא ניתן להפקיד את ההמחאה הזאת שוב, אבל, כפי שכבר נאמר, היא לא תשפיע על מניין השקים בדרך להגבלת החשבון.

המשמעויות של ההגבלות בחשבון

מרגע שחשבונו של אדם הופך למוגבל, קורים מספר דברים:

איסור על שימוש בשיקים

הדבר הראשון והמשמעותי ביותר בעת הגבלה בחשבון, היא שלא ניתן יותר להשתמש באותו החשבון בהמחאות, כרטיסי אשראי או כל דבר שמשמעותו הגדלת החבות הכספית הקיימת לבנק. זאת, עד לתום תקופת ההגבלה.

איסור על פתיחת חשבונות חדשים

בנוסף להגבלת השימוש בהמחאות, בעל החשבון המוגבל איננו יכול לפתוח חשבונות נוספים באותו הבנק שבו מתנהל החשבון המוגבל. כמו כן, הוא איננו יכול לפתוח חשבוהות בבנקים אחרים. המטרה של ההנחיה הזאת הינה למנוע מהבעלים של חשבון מוגבל לפתוח חשבון אחר ולהמשיך להתנהל באמצעות המחאות.

חוסר אפשרות לקבל משכנתא בבנק

אם ההגבלות שצוינו לעיל יוצרות בעיה, הרי שהסעיף הזה מוסיף לה ממד נוסף. בעליו של חשבון מוגבל איננו יכול לקבל הלוואות בבנק, מכל סוג שהוא. הדברים אמורים גם במשכנתאות לצורך רכישת דירה, או הלוואת משכנתא. בנושא הזה, הבנקים זהירים מאד, הרבה מעבר למה שבנק ישראל התכוון. ההיגיון מאחורי הדברים ברור – מי שלא יודע לשמור על האיזון בחשבון, לא יוכל, קרוב לוודאי לשמור על החשבון לאורך תקופה של עשרות שנים.

הנחיות בנק ישראל בנושא ברורות ואינן מותירות לבנקים מקום לפרשנות. ככל שהדבר נכון לגבי הלוואות בנקאיות, הוא נכון על אחת כמה וכמה בכל האמור לנטילת משכנתא בנקאית. משכנתא לבעלי שקים חוזרים היא קשה עד בלתי אפשרית להשגה במוסדות בנקאיים. זאת ועוד – לעיתים מזומנות קורה שגם אחרי שעברה תקופה ארוכה מאז שחזרו שקים בחשבון, בעלי החשבון עדיין עלולים לחוות סירוב בבנק כשהם מגישים בקשה לקבלת משכנתא..

הפתרון הזמין היחיד במצב של הגבלה בחשבון הוא נטילת משכנתא למסורבים עקב שקים חוזרים. משכנתאות כאמור הן הלוואות לטווח רחוק הניתנות על ידי חברות חוץ בנקאיות. הלוואות משכנתא מהסוג הזה מסייעות למי שהוכרז מוגבל בחשבון הבנק, להמשיך ולנהל חיים אישיים וכלכליים יציבים.

מתי ניתן לקבל משכנתא עם שיקים חוזרים

משכנתאות לבעלי שיקים חוזרים ניתנות על ידי חברות וגופים חוץ בנקאיים שונים. זאת, לאחר ביצוע בדיקה מעמיקה של מבקשי הלוואת המשכנתא. הבדיקה כוללת ניתוח הפעולות בחשבון הבנק, בדיקת ההתנהלות של בעל החשבון לאורך זמן ובדיקת ההכנסה החודשית של בעלי החשבון. הטכנולוגיה הקיימת היום והמידע הרב שניתן להשיג בפרק זמן קצר, מאפשרים לחברות המעוניינות להעניק משכנתא חוץ בנקאית, לבצע את הבדיקה וההערכה שלהן בפרק זמן קצר מאד.

תנאי משכנתא למסורבים עט המחאות חוזרות

ישנם מספר יתרונות בנטילת משכנתא עם שיקים חוזרים. להלן חלק מהיתרונות החשובים:

פרישת תשלומים

פרישת תשלומי משכנתא עם שיקים חוזרים הינה לתקופה ארוכה. הדבר מקטין את ההחזרים החודשיים, מה שמאפשר לרוכשי הנכס לנהל חיים תקינים, בלא חשש שהחזרי המשכנתא יפגעו באופן משמעותי בתקציב החודשי.

ריבית משכנתא

היתרון השני של הלוואת משכנתא עם שיקים חוזרים, טמון בריבית על ההלוואה. משכנתאות חוץ בנקאיות נושאות, בדרך כלל, ריביות גבוהות יחסית לאלה שגובים הבנקים. עם זאת, הריביות הללו נמוכות באופן משמעותי מאלה הנהוגות בהלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות רגילות. הריביות על משכנתא עם שיקים חוזרים הן של אחוזים בודדים בשנה. האחוזים הללו נמוכים מאד יחסית להלוואות קצרות מועד. הלוואות כאלה נושאות ריביות שעלולות להגיע לכדי 15% בשנה ואפילו יותר.

אפשרות מחזור והגדלת משכנתא

עבור בעלי נכס נדל"ן שהסתבכו עם המחאות חוזרות, הגדלת משכנתא היא אופציה מצוינת המאפשרת היחלצות מחובות העבר ופתיחה בדרך פיננסית חדשה. הגדלת משכנתא ניתנת לביצוע אם המשכנתא שנותרה על הנכס היא קטנה ואם ההחזרים של המשכנתא החדשה אינם גדולים מדיי, יחסית לתקציב החודשי של המשפחה.

בנקים ומשכנתאות לבעלי שיקים חוזרים

המידע באשר למצבו של אדם מבחינת המוגבלת בשימוש בהמחאות חשוף, כך שכל מקום וכל מוסד כלכלי המכבד את עצמו יגיע אליו בקלות. ההבדל בין מוסדות חוץ בנקאיים לבין הבנקים בעניין זה, הוא שהבנקים לעולם לא ייקחו שום סיכונים באשר ללווה החייב. זאת בהתאם להוראות בנק ישראל. הבנקים לעולם לא יעניקו למוגבל הלוואה, שלא לדבר על משכנתא לרכישת נכס. זאת, עם כל האמפתיה שלהם ללקוח. גם מוגבל בחשבון המחזיק בנכס נדל"ן אחד או יותר, לא יוכל לקבל הלוואת משכנתא בבנק.

מוסדות חוץ בנקאיים, לעומת זאת, מרגישים חופשיים להעניק משכנתא למסורבים עם שקים חוזרים. זאת, תוך חישוב הסיכון לגבי הלקוח הלווה וגילום הסיכון הזה באמצעות ריביות גבוהות מאלה הנהוגות בבנקים.

המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ. הם מסייעים לבעלי נכסים מסורבים בבנק בעקבות שקים שחזרו בהשגת הלוואות ומימון עסקי או לצרכים פרטיים.

BDI לא תקין
בי די אי שלילי
ללא הון עצמי
משכנתא הפוכה
משכורת נמוכה של בני הזוג
הכנסות נמוכות
הוצל"פ
הוצאה לפועל
מוגבלים בחשבון בבנק
מוגבלים בחשבון
המחאות חוזרות
שקים שחזרו

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מתמחים במציאת הלוואות ומשכנתאות בריביות נמוכות ובתנאים טובים יחסית למה שאפשר לצפות במקרים הללו. כל המוצרים הפיננסיים המוצעים ללקוחות המקור למשכנתא אופטימאלית, מותאמים באופן ייחודי לכל לקוח.

אם יש לך שיקים חוזרים בחשבון הבנק, ואם יש לך עניין בהשגת הלוואה חוץ בנקאית מותאמת אישית, כדאי ליצור קשר כבר כעת. ניתן למלא את טופס יצירת הקשר באתר או ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה. נציגי החברה יחזרו אליך במהרה וילוו אתכם לכל אורך הדרך עד להשגת הפתרון הטוב ביותר האפשרי עבורך.