לחצו להתקשרות:

הון עצמי נמוך למשכנתא

הבנקים בישראל נמנעים בדרך כלל מהענקת משכנתא עם הון עצמי נמוך או משכנתא ללא הון עצמי. מה הסיבה להימנעות הזאת? מהו הון עצמי נמוך למשכנתא? אילו פתרונות אפשריים ניתן למצוא במקרים כאלה? בהמשך המאמר נבהיר את הנושאים הללו.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים בהשגת משכנתא למסורבים בבנק, עם הון עצמי נמוך. זאת, בהתאמה לצרכים וליכולות של מבקשי הלוואת המשכנתא. אם ההכנסה שלכם נמוכה, או אם ההון העצמי שלכם נמוך, זה המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת קשר באתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר בטלפון, בשעות העבודה המקובלות. יועצת מקצועית או יועץ פיננסי מומחה של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהקדם. הם ילוו אתכם בדרך להשגת משכנתא חדשה ורכישת דירה, מרגע יצירת הקשר ועד לסיום עסקת הרכישה.

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ, באחוזי הצלחה גבוהים במציאת פתרונות משכנתא. כדאי ליצור קשר כעת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

נטילת משכנתא עם הון עצמי נמוך איננה אפשרית בבנקים. לעומת זאת, ניתן לגייס, אחרי בדיקה, משכנתא חוץ בנקאית עם הון עצמי נמוך. לשם כך נדרש להמציא את המסמכים הבאים

  1. נסח טאבו על דירה ישנה (אם יש)
  2. חוזה שכירות (למי שגר בשכירות)
  3. תלושי שכר של חצי שנה אחרונה(לשכירים)
  4. תדפיס חשבון בנק של חצי שנה אחרונה
  5. אובליגו – דו"ח מלא על כל החובות וההתחייבויות בחשבון הבנק
  6. תדפיסים של קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחים, תוכניות חיסכון וכל הון אחר העומד לרשות מבקשי המשכנתא.

הנתונים הללו יסייעו לאנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית להשיג עבורכם משכנתא בתנאים טובים ובהתאמה אישית.

 

 

נטילת משכנתא עם הן עצמי נמוך דרך הבנקים היא לרוב בלתי אפשרית. המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית ימצאו את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם והמתאימה ביותר לצרכים וליכולת ההחזר שלכם.

נקודת המוצא של המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית הינה, שכמעט בכל מקרה ניתן למצוא פיתרון לבעית הההון העצמי למשכנתא, כמו גם לסוגיות נוספות בתחום. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך לדירה החדשה שלכם.

אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ ועומדים לשירותכם, הלקוחות, באינטרנט ובטלפון.

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לכל פוני להשיג את המשכנתא המתאימה ביותר עבורו. זטת, בהתאמה ליכולת ההחזר, לגובה ההלוואה המבוקשת ולאופי הנכס המיועד לרכישה. זאת, תוך שהם פועלים מול גופים כלכליים רבים, בנקאיים וחוץ בנקאיים כאחד.

אנו מקפידים להיעזר בשירותיהם של מיטב המומחים בתחומי המשכנתאות וההלוואות. מעת לעת, אנו עורכים בדיקות ומשובים, במטרה לשפר עוד את איכות השירות ובעיקר את התוצאות.

אם טופלת שלא כהלכה או אם יש לך תחושה שניתן לעשות יותר במקרה שלך, זה המקום וזה הזמן ליצור איתנו קשר. אנו נבדוק את העניין לעומק ונטפל בו בנחישות, במהירות וביעילות. אנו מאחלים הצלחה וכל טוב לכל קהל הלקוחות הנאמן שלנו.

הון עצמי נמוך והנחיות בנק ישראל

על פי הנחיות בנק ישראל, רוכשי דירה ראשונה חייבים להביא איתם לעסקה הון עצמי בסך 25% מערך הנכס. משפרי דיור חייבים הון עצמי של 30% ואילו רוכשי נכס להשקעה חייבים להביא 50% מערך הנכס שיש בכוונתם לקנות.

אותן ההנחיות מחייבות את הבנקים להימנע מהענקת משכנתא לרכישת דירה חדשה, אם הרוכשים אינם יכולים להעמיד הון עצמי על פי אמות המידה המצוינות לעיל. לפיכך, לעיתים מחוסר ברירה, מקפידים הבנקים בישראל על מילוי ההנחיה, ככתבה וכלשונה. משכנתא עם הון עצמי נמוך לרוב איננה מאושרת. זאת, גם אם ישנה ודאות גבוהה שרוכש הנכס יוכל לעמוד בהחזרי התשלום בקלות רבה. כפי שכבר נאמר, הנחיות בנק ישראל מחייבות את הבנקים בישראל, ללא יוצא מן הכלל.

מהו הון עצמי נמוך

ההגדרה של הון עצמי נמוך למשכנתא נגזרת למעשה מהאמור לעיל. ההגדרה הינה יחסית, ולא מוחלטת. על פי האמור לעיל, הון עצמי נמוך הוא הון שאיננו מספיק על מנת לעמוד בדרישות של בנק ישראל לצורך הרכישה של הבית או הדירה המבוקשים. ככל שערך הנכס גבוה יותר, כך גם ההון העצמי הנדרש גבוה יותר. לדוגמה – מי שמעוניין לרכוש נכס של מיליון שקלים, חייב להביא לעסקה הון עצמי  בסך 250,000 ₪. סכום נמוך מזה, עלול להיחשב להון עצמי נמוך לצורך העסקה. לעומת זאת, מי שרוכש דירה בסכום של 800,000 ₪, יכול להסתפק בהון עצמי של 200,000 ₪. לצורך העסקה הספציפית שצוינה לעיל, מאתיים אלף שקלים הם די והותר.

משכנתא, הון עצמי נמוך ומה שביניהם

גופים פיננסיים שונים, כולל בנקים, עשויים, למרות האמור לעיל, להעניק משכנתא עם הון עצמי נמוך. במקרים אחרים, ניתן להשיג משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי. הדבר מתאפשר, אם הרוכשים או מי מהקרובים אליהם מחזיקים בבעלות על נכסי נדל"ן אחרים. התהליך הוא פשוט – משכון נכס קיים תמורת סכום כסף מזומן. הסכום הזה הוא למעשה ההון העצמי לצורך רכישת הבית החדש. שאר הסכום הנדרש מכוסה באמצעות משכנתא רגילה.

הליך משכון נכס כמקפצה לרכישת בית חדש

הליך המשכון של נכס אחד ורכישת נכס נוסף הוא פשוט לכאורה: הנכס הקיים ממושכן, כאשר תמורת המשכון מתקבל סכום כסף גדול. סכום הכסף הזה הוא ההון העצמי הנדרש על פי חוק לרכישת נכס נדל"ן חדש. משכון הנכס פירושו נטילת משכנתא לכל מטרה. פרישת התשלומים הנוחה, יחד עם הריביות הנוחות הנהוגות במקרים הללו, הופכות את הפיתרון הזה לעדיף הרבה יותר מאשר נטילת הלוואה רגילה. הלוואה חוץ בנקאית למשכנתא מהסוג הזה, מקלה מאד את העומס הכלכלי על רוכשי הנכס. זאת, כמובן, בהנחה שרוכשי הנכס החדש נושאים בעצמם בעול החזרי ההלוואה כאמור.

לקריאה נוספת

בשנים האחרונות הולך וגדל מספר הפתרונות מהסוג הזה, שבו הורים ממשכנים נכס קיים ומשיגים הון עצמי עבור הילדים. במקרים אחרים, ממשכנים בעלי נכסים נכס אחד, כדי להשיג הון עצמי שישמש מנוף לרכישת נכס נוסף. זה המקום לציין שמלבד נכסים, ניתן להשיג הון עצמי באמצעות הלוואות דרך קרנות השתלמות או דרך קרנות פנסיה. בהמשך נרחיב מעט גם בנושא הזה.

ככל שהמחיר של הבית שנרכש הוא גבוה יותר, כך יהיה סכום ההון העצמי הנדרש גבוה יותר גם כן. לפיכך, כדאי מאד לחשב בצורה מדויקת ככל האפשר את העומס הכספי הצפוי ואת משך הזמן שבו יהיה צורך להחזיר את הלוואת ההון העצמי.

דרכים נוספות להשגת הון עצמי

השגת הון עצמי מספיק למשכנתא איננה פשוטה כלל ועיקר. אחת הדרכים היותר מקובלות להשגת הון עצמי היא נטילת הלוואה על חשבון כספים הצבורים לטובת רוכשי הנכס. קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות צוברות כספים, שיכולים לסייע בהשגת ההון העצמי הנדרש לרכישת בית חדש.

קרן פנסיה

מי שצבר סכום משמעותי בקרן הפנסיה שלו, יכול להשתמש בסכום הזה כמנוף לרכישת דירה חדשה. מרבית קרנות הפנסיה מעניקות הלוואות על חשבון הקרן, לתקופה של 5 – 7 שנים. חשוב להדגיש, עם זאת, כי הסכום שממנו ניתן ללוות איננו כולל את הפרשת המעסיק לפיצויים. החוק הזה נכנס לתוקף בשנת 2013, במטרה למנוע בריחת כספים מאסיבית מהקרן. עוד חשוב להדגיש כי מי שהוא בן שישים ויותר לא יוכל לקחת הלוואות כאלה כמעט בשום מקרה.

קרן השתלמות

גם כאן, ההלוואה תלויה בסכום שנחסך. קרנות השתלמות מעניקות הלוואה בגובה מחצית מהסכום שהצטבר בקרן עד לבקשת ההלוואה. את הסכום ניתן להחזיר בתשלומים, או להחזיר כל חודש רק את הריבית. כשהקרן משתחררת, משולם החוב לקרן והיתרה מועברת לבעל הקרן. שיטה נוספת היא לזקוף גם את הריבית לטובת חוב עתידי, מה שמקטין עוד יותר את היתרה לקבלה בתום תקופת החיסכון.

קופות גמל

כיום דינן של קופות גמל כדין קרנות פנסיה. ואולם סכומי ההלוואות שניתן ליטול מהן הם צנועים. אבל בזמן שכל שקל חשוב – מי שם לב לדברים הללו.

הליך נטילת משכנתא עם הון עצמי נמוך

הליך נטילת משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי מנוהל ומסונכרן בידי חברות פיננסיות חוץ בנקאיות. החברות האלה מסייעות באמצעות השיטה דלעיל, בהשלמת עסקאות רכישה בעייתיות. עסקאות אלה, שבכל דרך אחרת נראות אבודות, הופכות לעסקאות ריאליות. התהליך חייב להתבצע בסנכרון מלא תוך הקפדה על הפרטים הקטנים.

מיחזור משכנתא קיימת
מחזור משכנתא
נטילת משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה
משכנתא לקניית בית חדש
משכנתא חדשה
משכנתא משלימה
השלמה למשכנתא
גיוס משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית
נטילת משכנתא למסורבים בבנקים
משכנתא למסורבים

אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית הם בעלי ניסיון רב ויכולות יוצאות דופן בגיוס משכנתאות לרכישת דירה. המקור למשכנתאות נחשב למוביל בשוק המשכנתאות והיועצים המקצועיים שלו משיגים תוצאות מצוינות ואחוזי הצלחה גבוהים בגיוס משכנתא עם הון עצמי נמוך או משכנתאות ללווים הנחשבים בבנקים לבעייתיים.

בין השאר מתמחים המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית גם בהענקת משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי, תוך מציאת דרכים יצירתיות להשגת ההון הנדרש. זאת בתנאי שמבקשי ההלוואה עומדים בכל התנאים האחרים הדרושים לקבלת המשכנתא. אם יש לכם צורך במשכנתא, אבל אין ברשותכם הון או שההון העצמי שלכם קטן, זה בדיוק המקום עבורכם.

כדאי ליצור קשר כבר כעת והיועצים של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם להמשך התהליך. בסיומו של התהליך, תהפכו לבעלים הגאים של בית החלומות שלכם.

המקור למשכנתא אופטימלית מעניק את הישותיו הטובים בכל רחבי הארץ. ניתן להשאיר הודעה בכל עת, או להתקשר בשעות העבודה. נדמח לראות אותך בין לקוחותינו.