לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
הנחיות בנק ישראל ונטילת משכנתא בלי הון עצמי, הון עצמי למשכנתא על פי הנחיות בנק ישראל, משכנתא חוץ בנקאית וביצוע השלמת משכנתא, הלוואת משכנתא על חשבון נדל"ן קיים, כל הדרכים להשגת הלוואה משלימה למשכנתא
השלמת משכנתא קיימת, הרחבת משכנתא, השלמת משכנתא לכל מטרה דרך מחזור משכנתא, משכנתא משלימה וגיוס הלוואה לכל מטרה, השלמת משכנתא לבעלי משכנתאות לשיפוץ בית, השלמה למשכנתא לאירוע משפחתי, השלמת משכנתא לצורך סילוק חובות ולימודי תואר אקדמי, הלוואת משכנתא משלימה לסיוע לילדים ברכישת דירה
מחזור והגדלת משכנתא הוא הליך שבו מחוסלת המשכנתא הקיימת, ומנגד נוטלים בעלי הנכס הלוואת משכנתא בסכום גבוה יותר מזה ששולם. מתי מחזור משכנתא ויחד עם הגדלת משכנתא כדאים? כיצד מתבצע הליך מחזור והגדלת המשכנתא בפועל? אילו גופים מאפשרים ביצוע הליך מחזור משכנתא עם ההגדלה של משכנתא בצורה הטובה ביותר?
מהי הרחבת משכנתא? מה היתרונות של הגדלת משכנתא חוץ בנקאית על פני נטילת הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית רגילה? כיצד מתבצעת הרחבת המשכנתא? אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואה למשכנתא?

הלוואת משכנתא מתי ולמה

נטילת הלוואת משכנתא אופטימלית מקלה על רכישת בית או דירה גם כשההון העצמי נמוך. מהי הלוואת משכנתא? אילו בדיקות נערכות לפני שמתקבלת הלוואת משכנתא אופטימלית? היכן ניתן לקבל השלמה אופטימלית למשכנתא? מהם תנאי ההלוואה למשכנתא? כל התשובות – בהמשך המאמר.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מתמחים בהשגת משכנתא עם הון עצמי נמוך. זאת, בנוסף למגוון סוגי הלוואות חוץ בנקאיות בהתאמה אישית לכל לווה ובפרישת תשלומים אופטימלית.

אם יש לכם צורך בנטילת משכנתא חדשה ואם ההון העמוד לרשותכם איננו מספיק, זה המקום בשבילכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון. אנשי המקצוע המיומנים שלנו יחזרו אליכם בהקדם וילוו אתכם לאורך כל הדרך עד לסיום הליך הרכישה.

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ ומסייעים במציאת משכנתאות והלוואות, גם לאחר קבלת סירוב משכנתא בבנק.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

למה נחוצה הלוואת משכנתא

הלוואת משכנתא אופטימלית היא לא אחרת מאשר השלמת משכנתא. הכסף הזה דרוש לרוכשים שההון העצמי שלהם נמוך, כדי להגיע לסכום המלא הנדרש לצורך רכישת הנכס.

בשנים האחרונות התגבר מאד הצורך בנטילת הלוואות משכנתא, משתי סיבות: הראשונה – העלייה החדה והעקבית במחירי הנדל"ן בשנים האחרונות. הסיבה השנייה הינה מגבלות שהטיל בנק ישראל הן על הרוכשים והן על הבנקים. המגבלות הללו משפיעות הן על היכולת של הרוכשים ללוות כספים לרכישת בתים חדשים והן על האפשרות של הבנקים להלוות כספים בסכומים גבוהים יותר מאלה שבנק ישראל מתיר.

עליית מחירי הנדל"ן בישראל

עד לסוף העשור הקודם, היו מחירי הנדל"ן בישראל נמוכים. המשבר הפיננסי בארה"ב בסוף העשור הקודם  גרם לירידת הריבית לשפל, מה שחייב את בנק ישראל להוריד את הריביות במקביל. זאת, במטרה להימנע מזרימת מט"ח לישראל והתחזקות בלתי ריאלית של  השקל. בתחילת העשור הנוכחי הגיעו הריביות לשפל חדש וגררו את הריביות על המשכנתאות לירידה חדה.

במצב של ריביות נמוכות ודשדוש בשוק המניות, הפך הנדל"ן לאפיק ההשקעה הרווחי ביותר בישראל. משקיעים פרטיים, משפרי דיור וזוגות צעירים מיהרו לנצל את המצב.ככל שגדלו הביקושים, עלו מחירי הנדל"ן. וככל שמחירי הדירות עלו, כך גברה הלהיטות של האזרח הישראלי לדירות חדשות. בנוסף, נכנסו לשוק גם משקיעים חדשים, וכן יהודים המתגוררים בחו"ל ורואים ברכישת נכס נדל"ן בישראל סוג של ביטוח מפני הרעה שעלולה לבוא עליהם.

נכון לשנת 2017, מחירי הנדל"ן לסוגיו השונים נמצאים עדיין במגמת עלייה. זאת, למרות התגברות החששות (בעיקר של משקיעים) מפני עצירה במחירים ואפילו ירידות.

הגורמים לצורך בהלוואה משלימה

עליות המחירים הדרמטית עוררו חשש אצל קברניטי הכלכלה בישראל. כתוצאה, יצאו במשך הזמן הנחיות בנק ישראל בנושא המשכנתאות. הכוונה הראשית של ההנחיות היתה (ועודנה) לנסות ולצנן את שוק הנדל"ן בישראל.

כוונה נוספת העומדת מאחורי שורת ההנחיות שפרסם בנק ישראל, הינה להבטיח את היציבות הפיננסית של הבנקים. זאת, לאור העובדה שבגל העליות האחרון היו הבנקים בישראל הנושאים העיקריים בנטל הענקת המשכנתאות. לבסוף, שם לו בנק ישראל למטרה להילחם בתופעת ההשקעה בנדל"ן, שתרמה לא מעט לעליית המחירים בשוק הנדל"ן..

הוראות בנק ישראל קובעות שאין אפשרות לקבל באמצעות הבנק הלוואת משכנתא בגובה של מעבר לשבעים וחמישה אחוזים מערך הנכס, עבור רכישת בית ראשון. מי שעבורם מדובר בהחלפת דירה ולא ברכישת דירה ראשונה, יוכלו לקבל הלוואה של עד 70% מערך הנכס. משקיעים יקבלו הלוואה בגובה 50% מערך הנכס לכל היותר. את הסכום הנותר לסיום העסקה, חייבים הרוכשים להביא ממקורות עצמיים. על מנת לוודא שההנחיה מיושמת, נאסר על הבנקים להלוות לרוכשים כסף להשלמת הרכישה.

הבעיה עם ההנחיה הזאת היא שחלק ניכר מהרוכשים הפוטנציאליים, אינם מסוגלים לגייס הון בסדרי גודל הנדרשים לרכישת נכס נדל"ן בסכומים גבוהים. מהות המאמר שלפניכם היא הצגת פתרונות קיימים או סיוע במציאת פתרונות אפקטיביים לבעיה. בשורות הבאות נצביע על מספר מקורות שמהם ניתן להשיג הלוואת משכנתא אופטימלית.

BDI לא תקין
בי די אי שלילי
ללא הון עצמי
משכנתא הפוכה
משכורת נמוכה של בני הזוג
הכנסות נמוכות
הוצל"פ
הוצאה לפועל
מוגבלים בחשבון בבנק
מוגבלים בחשבון
המחאות חוזרות
שקים שחזרו

הלוואה מקרנות השתלמות

מי שכחלק מתנאי העבודה שלו מפריש סכומים עבור קרן השתלמות, יכול ליטול הלוואת משכנתא מקרן השתלמות. מדובר בהלוואת גישור, שתיפרע במועד הפירעון של הקרן. קרנות השתלמות מעניקות הלוואות על חשבון הקרן בשני תנאים:

  • תקופת חיסכון מינימלית בקרן: הקרן עברה את מחצית התקופה שלה. כלומר שיש בה הפקדות של שלוש שנים מתוך שש השנים, שהן אורך החיים של כל קרן השתלמות.
  • הגבלת גובה ההלוואה: התנאי השני הואע שההלוואה לא תחרוג מגובה של חמישים אחוזים (50%) מהיתרה המצטברת של הקרן, נכון ליום הגשת הבקשה להלוואה. אם הצטברו בה ארבעים אלף ₪, לדוגמא, הרי שההלוואה לא תעלה על עשרים אלף ₪.
  • תנאי ההחזר: את ההלוואה הזאת ניתן להחזיר בתשלומים, או לחילופין לשלם את הריבית בלבד ולהחזיר את הקרן ביום הפירעון של קרן ההשתלמות.

הלוואה משלימה דרך קרנות פנסיה

הלוואה משמעותית יותר להשלמת המשכנתא, עשויה להתקבל דווקא מקרן הפנסיה. בחלק ניכר מהמקרים, הרוכשים הם אנשים שצברו שם סכומים נכבדים. בשנים האחרונות, ובמיוחד מאז החמרת המגבלה באשר לגובה המשכנתא, הפכה הלוואת משכנתא מקרן הפנסיה למבוקשת במיוחד. הלוואה מקרנות הפנסיה מוגבלת לסך של שלושים אחוזים (30%) מסך כל התגמולים הצבורים לזכותו של הלווה. התגמולים הצבורים אינם כוללים את ההפקדות לצרכי פיצויים. שכן אלה נמצאות לכאורה בשליטה של המעביד, ובתנאים מסוימים הן עלולות שלא להגיע לידי המבוטח.

זה המקום להדגיש, כי לא ניתן לקחת הלוואות כנגד קרנות הפנסיה הוותיקות.

ההלוואות כמתואר לעיל ניתנות לתקופה של עד השבע שנים. עם זאת, חשוב לדרת שלווים הקרובים לגיל הפרישה עלולים שלא לקבל הלוואות כאלה, או שתקופת ההחזר תהיה קצרה.

הלוואה בנקאית למשכנתא

בשנים האחרונות הולכת ומתחזקת התופעה שבה בנקים שונים מעניקים הלוואות חד פעמיות בסכומים גבוהים יחסית. החזרי ההלוואות כאמור נפרשים על פני כמה וכמה שנים, מה שהופך אותן לאטרקטיביות במיוחד. עם זאת, נטילת ההלוואה המתאימה ביותר דורשת התעמקות ובחינה מדוקדקת של כלל ההצעות. זאת, כיון שהלוואות כאלה נושאות ריביות גבוהות. כל חיסכון של אחוז מפחית, לפיכך, בצורה ניכרת את סכום ההחזר החודשי.

הלוואה דרך חברות אשראי

חברות האשראי השונות הגדילו בשנים האחרונות את חלקן בשוק ההלוואות והאשראי. זאת, באמצעות מתן אשראי חוץ בנקאי יחד עם הלוואות באמצעות כרטיסי האשראי, גם ללקוחות שאינם מחזיקים את כרטיס האשראי הרלבנטי דווקא. אמנם ההלוואות הללו יקרות יחסית ובסכומים מוגבלים. עם זאת, הן עשויות לשמש כהלוואות גישור, בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים לתקופות קצרות. למשל, עד לפתיחת קרן ההשתלמות או תוכנית חיסכון קיימת.

הלוואת משכנתא חוץ בנקאית

מעבר להלוואות המצוינות לעיל, ישנם עוד מקורות שונים המעניקים הלוואה למשכנתא. היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחותיהם בכל דרך חוקית אפשרית במציאת הלוואה מתאימה לצורך המשכנתא. חלק מאלה הן הלוואות חוץ בנקאיות עם ערבים, כאשר בחינת הערבים מתבצעת בקפדנות. סוג אחר של הלוואה הינו משכנתא שנייה על הדירה או הנכס או על נכסים אחרים השייכים ללווים. גם כאן, כמו בהלוואות דרך חברות אשראי, מדובר בהלוואות בריבית גבוהה יחסית, המאפשרות השלמת הסכום הנדרש למשכנתא.

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית נמנים עם המנוסים והמצליחים ביותר בתחום גיוס הלוואות למשכנתא. אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים וההלוואות מותאמות בצורה מיטבית ליכולות ולצרכים של הלווים. אם אתם מעוניינים ברכישת נדל"ן ומעוניינים בליווי צמוד ואיכותי למציאת פתרונות נוחים, הגעתם למקום הנכון.

כדאי ליצור קשר כבר כעת ועשו את הצעד הראשון לבית החדש שלכם. היועץ המקצועי המטפל בעניינכם ילווה אתכם לאורך כל הדרך, מרגע יצירת הקשר ועד להעברת הכסף על ידי המלווים. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ. צרו קשר כעת, ושיהיה לכם בהצלחה.